Berfin Bitirim-Muhabir

Yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür her fırsatta vatandaşlarımızı meydana gelebilecek depremlere karşı uyarıyor. Özellikle 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerle ilgili depremlerinin ardından yapmış olduğu uyarılarla gündeme geliyor.

İnsanlarımızın güvenliği için mücadele eden Prof. Dr. Naci Görür, halkı tedirgin ettiği suçlamalarının ardından sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu. İstanbul depreminin büyük bir tehlike olduğunu dile getiren Prof. Dr. Naci Görür, yetkililerin de tedbir alması için açıklamalarda bulunuyor.

Son olarak sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda, geçtiğimiz yıl katıldığı bir programdaki konuşmasına yer verdi.

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞIM YAPTI

Halkı endişelendirdiği ile ilgili eleştirilere kişisel sosyal medya hesabı üzerinden cevap veren Prof. Dr. Naci Görür şu ifadeleri kullandı:

"Bu son gönderiyi Ocak 2023’te yani depremden önce yapmışım. Şimdi kimi insanlar niye deprem diye halkı tedirgin ediyorsun diyorlar. Ne kafası bunlar?

Gece boyunca yanan Çiçek Adası küle döndü Gece boyunca yanan Çiçek Adası küle döndü

“KISA SÜRE SONRA 50 BİNDEN FAZLA İNSANIMIZ ÖLDÜ”

Ocak 2023’te Aslı Şafak ile yaptığım bu konuşmadan kısa bir süre sonra 50 binden fazla insanımız öldü. Halkı korkutmak diye bir tabir kullanmaya utanmıyor musunuz?"

“BU İŞİ UMURSAMAZLIK EDEMEYİZ”

Söz konusu videoda Prof. Dr. Görür  şu ifadeleri kullanıyor:

“Yarın uyandığımızda yüzlerce binlerce insanımız ölmüş olabilir. Millet olarak herhangi bir yerde ölümü bekler duruma geldik. ‘Bu işin şakası yok. Deprem lafı sevimsiz, konuşmayalım, korkuyoruz…’ Asıl deprem olduğu zaman yıkılmaktan korkmamız lazım. Bu işi umursamazlık edemeyiz. İstanbul’da beklediğimiz deprem olduğu zaman bizim düşünemeyeceğimiz boyutta insanımızın hayatı tehlikeye giriyor”

Editör: Berfin Bitirim