Malatya'da korkutan deprem! Malatya'da korkutan deprem!

Gökhan Erek / Muhabir

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile beraberindeki heyet helikopter kazası sonrası hayatını kaybetti.

Reisi’nin ölümünün akabinde kaza ile ilgili toplumun farklı kesimlerinden açıklamalar gelmeye devam ederken; komplo teorisi üretenler de dikkati çekmeye başladı.

Hürriyet Gazetesi Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan da bugünkü köşesinde komplo teorisi üretenlerin görmek istemediği seçeneği yazdı.  

DİLE GETİRİLEN KOMPLOLAR

Ahmet Hakan, Reisi’nin ölümünün ardından dile getirilen komploları şu şekilde sıraladı, “Diğer helikopterler sağ salim inerken İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin helikopteri inemiyor. Ne yani bu normal mi? Reisi, Hamaney’in yerine geçecekti. Şimdi kartlar yeniden karılacak. İran’ın iç iktidar kavgası çıkar bu işin arkasından.İsrail ve ABD yapımı bir sabotajla karşı karşıya olmadığımız ne malum? Oyun büyük arkadaşlar.”

KIYISINDAN GEÇİLMEYEN SEÇENEK

Ahmet Hakan, piyasada birçok irili ufaklı komploların olduğunu dile getirip, sözlerine şu satırları ekledi, “Ancak komplocuların kıyısından bile geçmedikleri bir seçenek de yok değil hani. O da şu: Hava koşulları nedeniyle çok eski teknoloji helikopterin kaza yapması.”

Muhabir: Gökhan Erek