Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

91 yaşındaki Türk koronavirüsü yendi

İngiltere'de koronavirüse yakalanan Kahramanmaraşlı 91 yaşındaki İbrahim Özalp, tedavi gördüğü hastaneden taburcu edilecek. Solunum yollarının açık ve bağışıklık sisteminin kuvvetli olması Özalp'ı hastalıktan kurtardı.

91 yaşındaki Türk koronavirüsü yendi

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını Avrupa’da yayılmaya devam ediyor. İngiltere’nin başkenti Londra’da koronavirüse yakalanan 91 yaşındaki İbrahim Özalp yarın hastaneden taburcu edilerek kendi evinde karantinaya devam edecek.

Özalp, kalp sıkışması nedeniyle 10 gün önce Londra’nın kuzey bölgesinde bulunan Homerton Hastanesine kaldırılmış, yapılan testler sonucunda koronavirüsüne yakalandığı tespit edilmişti. Özalp, özel olarak oluşturulan karantina odalarında 2 haftalık karantinaya alınarak tedavisine başlandı.

Doktorlar yaptığı açıklamada, Özalp’in solunum yollarının açık olması ve bağışıklık sisteminin kuvvetli olmasının hastalığı atlatmasında büyük rol oynadığını belirterek bağışıklık sistemi kuvvetli olan herkesin hastalığı atlatabileceğini ifade etti.

İngiltere’de toplam koronavirüs vakası 6 bin 650’ye, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 335’e ulaştı.

Kaynak : İHA