Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘Allianz Türkiye’ tüm salgın hastalıkları poliçe kapsamına dahil ediyor

COVID-19 salgınının Türkiye’de görülmesinin ardından hızla aksiyon alarak, poliçe kapsamında olmamasına rağmen sigortalılarının COVID-19 masraflarını karşılayan Allianz Türkiye, sağlık sigortalılarının bundan sonraki süreçte ortaya çıkabilecek diğer salgın hastalıklara yönelik masraflarını da güvence altına alıyor.

‘Allianz Türkiye’ tüm salgın hastalıkları poliçe kapsamına dahil ediyor

Koronavirüs salgını sonrası pandemi ilanının ardından sağlık branşında hizmet verdiği 1,3 milyon müşterisinin, poliçe kapsamı dahilinde olmamasına rağmen, COVID-19 (Koronavirüs) masraflarını ödeme kararı veren Allianz Türkiye, şimdi de tüm salgın hastalıkları sigorta kapsamına alıyor.

DSÖ’NÜN İLANI SONRASI HAREKETE GEÇTİLER

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından pandemi ilanı sonrası ilk günden itibaren gerekli önlemleri alan ve hızla uygulamaya geçiren Allianz Türkiye, bundan sonra ortaya çıkabilecek salgın hastalıklarda da söz konusu hastalıklara yönelik oluşacak masrafları sağlık sigortalılarının poliçe teminat ve limitleri kapsamında karşılayacak.

GÜÇLÜ FİNANSAL VE TEKNİK ALTYAPI

Allianz Türkiye İcra Kurulu Başkanı Tolga Gürkan, Türkiye’de koronavirüs vakalarının ortaya çıktığı ilk günden itibaren, poliçe kapsamında bulunmamasına rağmen COVID-19 nedeniyle başvuran sigortalılarının harcamalarını karşıladıklarını belirtti.

Gürkan, “Sigorta sektöründe yaptığımız işin temeli, hem kısa hem de uzun vadede yaşanabilecek riskleri öngörmeye ve yönetmeye dayanıyor. Tüm dünyanın içinden geçtiği bu zorlu süreç, bizlere sağlığın ve sağlık risklerini yönetmenin ne kadar değerli olduğunu bir kez daha gösterdi. Güçlü finansal ve teknik altyapımız ile çevik organizasyonumuz sayesinde, sigortalılarımızın sağlık risklerini, pandemi Türkiye’de ortaya çıkar çıkmaz çok hızlı bir şekilde karşılayabildik. Şimdi bir kez daha ‘Allianz Seninle’ diyoruz ve sağlık sigortası poliçelerimizin kapsamına tüm salgın hastalıkları ekliyoruz. Sigortalılarımızın sağlığını güvence altına almaya devam ediyoruz” dedi.

1.3 MİLYON SİGORTALIYI İLGİLENDİRİYOR

Salgın kapsamı, hem Allianz Türkiye’nin mevcutta bulunan 1,3 milyon sağlık sigortalısının hem de bundan sonra temin edilecek olan özel veya tamamlayıcı sağlık sigortası bireysel ve kurumsal sigorta poliçelerinde mevcut şartları ve limitleri dahilinde geçerli olacak. Gerekli güncellemeler poliçe dokümanlarına önümüzdeki dönemde yansıtılacak.