Son Dakika

Ameliyatsız burun estetiği nedir?

Cerrahi olmayan ya da enjekte edilebilir burun estetiği, burun ve yüzünün görünümünü cerrahisiz daha estetik hale getirmek isteyen kişiler için uygun bir seçenektir.
Ameliyatsız burun estetiği nedir?

Öncelikle burun ucundaki küçük kusurların yanı sıra burun köprüsündeki küçük bir tümseğin ya da kemerin kamufle edilmesi işlevini görür. Op. Dr. Güncel Öztürk; pürüzsüz ve doğal sonuçlar elde etmek için hyalüronik asit bazlıdermal dolgu maddeleri ya da kişinin kendi vücudundan elde edilen yağ hücrelerini kullanmaktadır. Topikal sakinleştirici krem ​​kullanılarak muayenehane prosedürü olarak yapılır ve genel olarak minimal rahatsızlık ile 15-30 dakika arasında sürer. Sonuçlar ise hemen ortaya çıkarak kısa bir süre içinde daha da belirgin hale gelir.

Ameliyatsız burun estetiğinde iyileşme süreci var mıdır?

Ameliyatsız burun estetiğinde, neredeyse iyileşme süreci hiç yoktur. Çoğu hasta aynı gün işine ya da normal yaşantısına geri dönebilir. Bu teknikte burunda sadece geçici dolgu maddeleri kullandığından, sonuçların kalıcılığı ortalama 6 ay ile 18 ay arasında değişiklik göstermektedir. Bu kullanılan dolgu malzemesinin türüne göre değişiklik göstermektedir.

Ameliyatsız burun estetiği ile hangi sorunlar düzeltilemez?

Ameliyatsız (enjektabl) burun estetiği burun küçültme yapılamaz. Aşırı geniş bir burun köprüsü daraltılamaz ve geniş ya da çıkıntılı burun ucu küçültülemez. Ameliyatsız burun estetiği ile ayrıca, burnunuzdaki nefes alma sorunları da tedavi edilememektedir. Hem burun estetiğini hem de solunumu iyileştirmek için altın standart olan cerrahi rinoplastinin sonuçlarının yerini alamaz.

Ameliyatsız burun estetiği kimler için uygundur?

Ameliyatsız burun estetiği küçük, geçici bir değişiklik isteyen kişiler için uygundur. Ameliyat olmak istemeyen ya da çekinen kişiler tarafından da yaygın olarak tercih edilebiliyor. Yakın zamanda gerçekleşecek düğün gibi özel bir etkinlik için daha estetik bir görünüme kavuşmak için uygun bir seçenektir. Bunun dışında cerrahi rinoplasti düşünen ve olası değişimin neye benzeyeceğini görmek isteyen kişiler için de uygun bir prosedürdür.

Ameliyatsız burun estetiği kimler tarafından yapılmalıdır?

Enjekte edilebilir rinoplasti, burun anatomisi ve fonksiyonunu bilen rinoplasti uzmanı (bu ameliyatı düzenli olarak yapan) tarafından yapılmalıdır. Her vaka benzersiz olduğu için, Op. Dr. Güncel Öztürk her hastayla, olası seçenekleri gözden geçirerek kişiler için en uygun burun estetiği seçeneğini sunmaya ve en rahatlatıcı çözümü sunmaya özen göstermektedir.

Ameliyatsız burun estetiği hakkında size özel bilgi almak için kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

Op. Dr. Güncel Öztürk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.