Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Böbreğini 52 yıllık eşine verdi

Böbreğini 52 yıllık eşine verdi

İzmir’deki bir özel hastanede yapılan operasyonla 69 yaşındaki Hüseyin Sargılı, böbreğini 52 yıllık eşi Mühide Sargılı’ya verdi.

Hastaneden yapılan açıklamada, geçirdiği rahatsızlığın ardından 1994’te Antalya Devlet Hastanesi’nde böbreklerinin küçük olduğunu öğrenen Mühide Saygılı’nın 2006 Mayıs ayından itibaren diyalize girmeye başladığı belirtildi.

Sonraki yıllarda diyalizi bıraktığı belirtilen Saygılı’ya doktorların acil nakil kararı vermesinin ardından eşi Hüseyin Sargılı’nın böbreklerinden birinin nakledilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Mühide Sargılı, “Hayat arkadaşım bana ikinci bir hayat verdi. Bir daha diyalize girmeye katlanamazdım. Eşime ve doktorlarıma çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Hüseyin Sargılı da eşinin tekrar diyalize başlamasına gönlünün razı olmadığını ifade ederek, “Uygunsa ben böbreğimi vereceğim’ dedim. Uygun çıktı, nakil gerçekleşti. Allah iki böbrek vermiş, ben de birini karıma verdim. Onsuz bir hayatı ben ne yapayım. Bundan sonra kalan ömrümüzü de birlikte sağlıklı ve mutlu geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

Etiketler