Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Burdur’da organ bağışı

Burdur'da organ bağışı

Burdur’un Bucak ilçesinde beyin ölümü gerçekleşen 38 yaşındaki kişinin karaciğer ve böbrekleri 3 hastaya nakledilecek.

Edinilen bilgiye göre, Isparta’nın Keçiborlu ilçesinde yaşayan Serdar U, solunum yetmezliği nedeniyle Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı. Isparta’dan Bucak ilçesine sevk edilen hastanın tedavisi sürerken, beyin ölümü gerçekleşti.

Hastanın böbrekleri ve karaciğeri, ailesinin onayıyla doktorlar tarafından alındı.

Burdur Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Reha Sermed Aygören, gazetecilere yaptığı açıklamada, beyin ölümü gerçekleşen kişinin organlarının, organ nakli koordinatörlüğünün girişimleri ile ailesi tarafından bağışlandığını belirtti.

Aygören, karaciğerin Konya Meram Tıp Fakültesindeki bir hastaya, böbreklerin ise Antalya ve Konya’da bulunan hastalara nakledileceğini dile getirerek, “Bucak Devlet Hastanesinde son olarak 10 yıl önce böyle bir çalışma yapılmış. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi ve organizasyonu büyük bir çaba istiyor. Hastane bünyesinde böyle bir organizasyonu yapmaktan gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Etiketler