Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Dede Torun Merkezi’nden çocuklara diş taraması

Dede Torun Merkezi’nden çocuklara diş taraması

Kuşaklar arasındaki bağları güçlendirmek adına açılan Türkiye’de bir ilk olan Dede-Torun Yaşam Merkezi’nde, çocuklar dede ve nineleriyle birlikte keyifle vakit geçirirken, merkezin sağladığı olanakları da kullanıyorlar…
Oyun odası, satranç odası, akıl oyunları odası, masal odası, yemek atölyesi, hobi ve sanat atölyesi, el işi atölyesi, kafeterya, teras kafeterya, berber, revir, hobi bahçesi, çocuk parkı ve şark odasının olduğu; Esenler Belediyesi tarafından hayata geçirilen Dede-Torun Yaşam Merkezi’nde çocuklar, dedeleri ve nineleri için her şey düşünülmüş. Çocukların okul durumlarına göre iki grupta hizmet veren merkez, çeşitli etkinlikler düzenliyor, sağlık taramalarını da ihmal etmiyor.
Esenler Havaalanı Mahallesi’nde bulunan Dede-Torun Yaşam Merkezi’ne çocuklar Diş Hekimi Erhan Özgür tarafından diş taramasından geçirildi. Diş sağlığının önemi, diş fırçası ve ipi kullanımı, çürükler gibi konularda küçük bir eğitim alan minikler, diş taramasından da geçirildi. Çocuklara, diş macunu ve fırçası hediye edildi. Çocuklar için yapılan bu uygulamanın önemine değinen Erhan Özgür, diş taraması uygulamasında çocuklara diş sağlığı hakkında bilgiler aktardı.

Çocuklar ile eğitmenler ilgileniyor

Özel günlerde etkinliklerin, yarışmaların da düzenlendiği merkezde dedelerin ve ninelerin rahatça vakit geçirebileceği mekânlar da mevcut. İki kattan oluşan merkezde, torunlar eğitmenler ile eğitici, öğretici faaliyetler ile keyifle eğlenirken, dede ve nineler ise kendilerine ayrılan odalarda sohbet edebiliyorlar. 

Vatandaşlar çekingen

Dede–Torun Yaşam Merkezi’nde verilen hizmetlerin tamamı ücretsiz fakat insanlar henüz merkezi ve içindeki olanakları bilmiyor. Dedeler ve torunları için hemen her olanağın ücretsiz olarak sağlandığı merkeze, vatandaşlar çekingen bir şekilde yaklaşıyor.

3–14 Yaş çocuklar

Dede-Torun Yaşam Merkezi şu anda çocukların okul durumlarına göre öğleden önce ve sonra olmak üzerine iki grup olarak hizmet veriyor. 3-14 yaş çocukların kabul edildiği merkeze, 7 yaş üstü çocuklar ve 60 yaş üstü dede ve nineler tek olarak girebiliyorlar.