Son Dakika

Emine Erdoğan: Filelere, bez çantalara geri dönelim

Çevre Kanunu kapsamında kişi başına plastik poşet kullanımının yüzde 70 azalış kaydettiğine dikkat çeken Emine Erdoğan, "Filelere, bez çantalara geri dönelim, plastik kullanımını terk edip, geleceğimizi koruyalım" dedi.
Emine Erdoğan: Filelere, bez çantalara geri dönelim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda plastik poşet kullanımının azaltılmasına dikkat çekti. 

"POŞETLERİN ÜCRETLİ OLMASI GELECEĞİMİZ ADINA ÖNEMLİ BİR ADIM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Twitter paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Çevre duyarlılığına sahip birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de poşetlerin ücretli olması, geleceğimiz adına önemli bir adım. Kullanım süresi ortalama 15 dakika olan bir poşetin doğada çözünmesi yüzyıllar alıyor. Okyanuslarımız tek kullanımlık plastiklerle doldu." 

"FİLELERE, BEZ ÇANTALARA DÖNELİM"

Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığını etiketleyerek yaptığı paylaşımda, "Bu çevre hareketine katılan milletimizin tüm fertlerine teşekkür ediyorum. Daha ilk haftada kişi başı poşet kullanımı yüzde 70 azaldı. Filelere, bez çantalara geri dönelim, plastik kullanımını terk edip, geleceğimizi koruyalım." ifadelerini kullandı. 

Erdoğan, paylaşımında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının konuya ilişkin videosuna da yer verdi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.