Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Erem Şentürk anlatıyor: Nedir bu koronavirüs?

Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmeni Erem Şentürk, TVNet'te yayınlanan "Nerede Kalmıştık" programında en basit tanımıyla koronavirüs hakkında merak edilenleri ve Türkiye'de bu virüse karşı alınan önlemleri anlattı.

Erem Şentürk anlatıyor: Nedir bu koronavirüs?

Dünya, Çin‘den yayılan yeni bir tür virüs nedeniyle büyük bir panik içinde. Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgınında son rakamlara göre 830 kişi virüsten etkilendi.

25 KİŞİ ÖLDÜ

Ulusal Sağlık Komisyonu’nun açıklamasına göre, Tibet Özerk Bölgesi ve Çinghay eyaleti dışında ülkedeki bütün, özerk bölge, özel idari bölge ve eyalete yayılan koronavirüsten etkilenen 25 kişi hayatını kaybederken enfekte olan insanlardan 177’sinin durumu ise ağır.

Türkiye‘de ise henüz bu virüsle ilgili herhangi bir enfeksiyon vakasına rastlanılmasa da toplumda konuya ilişkin büyük bir tedirginliğin olduğu da bir gerçek.
Peki nedir bu koronavirüs? Nasıl enfekte oluyor ve vücuttaki enfeksiyon süreci nasıldır?

Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmeni Erem Şentürk, TVNet’te yayınlanan “Nerede Kalmıştık” programında en basit tanımıyla koronavirüs hakkında merak edilenleri ve Türkiye’de bu virüse karşı alınan önlemleri anlattı.

İşte Erem Şentürk’ün aktarımıyla “koronavirüs” hakkında bilinmesi gerekenler:

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri

Yorumlar (1 Yorum)

  • Avatar

    ahmed

    kim demiş ilacı yok diye… ormus gümüş var. bir tane zararlı virüs bakteri bırakmaz.atomik ölçüde küçük olduğundan hücre içini de tedavi eder. dünyada tek gerçek üreticisi de ibrahim gökçek…

Yorumları Gör (1 Yorum)