Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Fahrettin Koca’dan gençlere çağrı: Sabırlı olun

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sokağa çıkma kısıtlamasının son bulmasıyla yaş sebebiyle serbestlikten yararlanamayan 15-20 yaş grubu gençlere çağrıda bulunarak "Sabırlı olmanızı, bize biraz daha zaman tanımanızı rica ediyorum. Çok sevgiler." dedi.

Fahrettin Koca’dan gençlere çağrı: Sabırlı olun

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının tüm ülkede kalkacağını anımsatarak “Uzun zamandır uzak kaldığımız hayata özlemle dönüyoruz. Dünyada ilk koronavirüs vakasının görüldüğü günlerden öncesine dönmek? Bu henüz mümkün görünmüyor. Tedbirli olmalıyız. Evimizin kıymetini bilmeye yine devam etmeliyiz.” değerlendirmesinde bulundu.

 “GELECEK BAYRAM ŞEHİRLERİ DOLDURURSUN”

Koca, Kovid-19 salgınının gölgesinde Ramazan Bayramı’nın sona ermesine ilişkin videolu paylaşımda bulundu. Bakan Koca, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle boş kalan cadde ve sokak görüntüsüne yer verdiği paylaşımında, şunları kaydetti:

“Bu bayram, yalnız evlerimize geldi. Gelecek bayramlar şehirleri doldursun. Daha mutlu bayramlarda buluşmak üzere.”

GENÇLERE “SABIRLI OLUN” MESAJI

Koca, Twitter hesabından Kovid-19 nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması devam eden gençlere yönelik de paylaşımda bulundu.

Koca, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Genç arkadaşlarım, sokağa çıkma kısıtı bu gece kalktı. Maalesef bu uygulama siz 15-20 yaş grubunu, 65 yaş üstü büyüklerimizi, 14 yaş ve altı çocuklarımızı şimdilik içeremiyor. Sabırlı olmanızı, bize biraz daha zaman tanımanızı rica ediyorum. Çok sevgiler.”