Son Dakika

İkiz doktorlar aynı hastanede şifa dağıtıyor

Aynı hastanenin acil bölümünde hekimlik yapan tek yumurta ikizi Şahin kardeşlerin birbirlerine olan benzerliği görenleri şaşırtıyor.
İkiz doktorlar aynı hastanede şifa dağıtıyor AA/Hayati Akçay

Tokatlı bir ailenin ikiz çocukları olarak dünyaya gelen Şahin kardeşler (26) ilkokul, lise ve üniversite eğitimleri süresince aynı sırada okudu. Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan ikiz doktorlar Ünye Devlet Hastanesi'nde pratisyen hekim olarak görevlerine başladı.

Dr. Oğuz Şahin, kardeşiyle bu zamana kadar hiç ayrılmadıklarını, ortak yönlerinin de oldukça fazla olduğunu belirtti.

Eğitimlerini birlikte tamamladıklarını anlatan Oğuz Şahin, aynı şeyleri düşündüklerini, aynı yemekleri yediklerini, kıyafet tercihlerinin aynı olduğunu ve hatta aynı takımı tuttuklarını anlattı.

Şahin, kardeşiyle aynı hastanede görev yapmaktan da son derece memnun olduğunu ifade etti.

Atamalarının ardından Ünye Devlet Hastanesi acil bölümünde göreve başladıklarını aktaran Oğuz Şahin, bazı hastaların ve hastane çalışanlarının benzerlikleri dolayısıyla kendisini kardeşiyle karıştırdıklarını söyledi.

Oğuz Şahin, 'Doktor olmayı çok istiyorduk. Ailemizin de desteğiyle bu isteğimizi başardık. Farklı mesleği seçebilirdik ya da farklı illerde yaşayabilirdik. Ama bizim tercihimiz bu yönde oldu. Çünkü biz bu şekilde yaşamayı tercih ettik ve bu şekilde de mutluyuz.' dedi.

'MESLEĞİMİZDEN ÇOK MEMNUNUZ'

Dr. Onur Şahin ise doktor olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, 'Bir daha okuma şansım olsa yine Tıp Fakültesi okumayı tercih ederdim. Çünkü insanların duyduğu saygı bizleri çok mutlu ediyor.' şeklinde konuştu.

İkiz olmaları nedeniyle zaman zaman ilginç olaylar yaşadıklarına işaret eden Onur Şahin, bazı hasta ve yakınlarının benzerliğe şaşkınlıkla baktığını, bazılarının ise kendisi ve kardeşini tek doktor sandıklarını belirtti. Onur Şahin, 'Bazı insanlar bizi iki ayrı kişi değil, tek kişi olarak düşünüyordu. Bir araya geldiğimizde çok şaşıran oluyor. Zaman içerisinde gerek personeller olsun, gerekse de hastalarımız olsun alışmaya başlıyorlar.' ifadelerini kullandı.

İkiz kardeşiyle ortak yönlerinin oldukça fazla olduğuna dikkati çeken Onur Şahin, her şeyi birlikte yapmayı tercih ettiklerini, şimdiye kadar hiç ayrılmadıklarını, bundan sonra da ayrılmayı hiç düşünmediklerini dile getirdi.

Ünye Devlet Hastanesine gelen hastalardan Ecem Akgün, 'Ben tek doktor beklerken ikiz doktorları karşımda gördüm ve çok şaşırdım. Gerçekten doktorlar birbirlerine çok benziyor. Onları ayırt etmek adeta imkansız.' dedi.

Hastalardan Ahmet Dikici de 'Karşımda ikiz doktorları görünce çok şaşırdım. Hatta ikizleri görünce hastalığımı falan da unuttum.' şeklinde konuştu. 

Kaynak: AA

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.