Son Dakika

Meclis, ender rastlanan hastalıkları araştıracak

Ender görülen hastalıkların tedavi ve bakımlarında karşılaşılan sıkıntıların çözümlenmesi amacıyla Meclis Araştırma Komisyonu kurulması oy birliğiyle kabul edildi.
Meclis, ender rastlanan hastalıkları araştıracak

ALS, SMA, MS ve DMD ile kesin olarak tedavisi bilinmeyen diğer hastalıkların, tedavi ve bakımlarında karşı karşıya kalınan sıkıntıların çözümü amacıyla Meclis Araştırma Komisyonu kurulması oy birliği ile kabul edildi.

TBMM Genel Kurulunda, Amyotrofik Lateral Skleroz (ALS), Spinal Müsküler Atrofi (SMA), Multipl Skleroz (MS) ve Duchenne Musküler Distrofi (DMD) ile kesin tedavisi bilinmeyen diğer hastalık türlerine ilişkin mevcut durumun tespit edilip, tedavi ve bakım yöntemlerinin belirlenmesi, hastaların ve hasta yakınlarının tedavi sürecinde karşı karşıya kaldığı sorunlara ilişkin çözüm yöntemlerinin geliştirilmesi amacıyla Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasına ilişkin önerge, Genel Kurul'da oybirliği ile kabul edildi.

 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.