Son Dakika

Mersin Şehir Hastanesi 5,5 milyon hastaya hizmet verdi

Başkan Erdoğan'ın 2 sene önce açılışını gerçekleştirdiği Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2 yılda 5,5 milyon kişiye sağlık hizmeti sundu.
Mersin Şehir Hastanesi 5,5 milyon hastaya hizmet verdi AA

Türkiye'de kamu-özel sektör iş birliğiyle yaptırılan ve 2 sene evvel açılışı gerçekleştirilen Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, açılışından bugüne kadar 700 bini yatarak tedavi gören olmak üzere 5,5 milyon vatandaşa sağlık hizmeti sunuldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 3 Şubat 2017'de açılışı gerçekleştirilen bin 300 yatak kapasiteli Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi hizmette iki yılı geride bıraktı.

Kentte 374 bin metrekare kapalı alanda, 280 poliklinik, 210 yoğun bakım, 53 ameliyathane, 30 diyaliz, 50 kemoterapi salonu ve 10 yataklı yanık ünitesi gibi çok sayıdaki alanda hizmetin verildiği hastanede, hasta sayısı da günden güne artış gösterdi.

Hastanede, 2 yıllık sürede 700 bini yatarak tedavi gören hasta olmak üzere 5,5 milyon kişiye hizmet verildi.

'ŞEHİR HASTANELERİ SAĞLIKLA İLGİLİ TÜM İHTİYAÇLARI KARŞILIYOR'

Mersin İl Sağlık Müdürü Sinan Bahçacı, şehir hastanelerinin Türkiye'de sağlıkta dönüşümde önemli bir yerinin olduğunu ifade etti.

Şehir hastanelerinde sağlıkla ilgili her türlü ihtiyacın karşılanabildiğini aktaran Bahçacı, 'Şehir hastanelerimiz geniş hizmet alanları, modern cihazlarla ve güçlendirilmiş kadrolarıyla insana hizmetin en iyi şekilde sunulduğu merkezlerdir.' dedi.

Hastanenin sadece Mersin'e değil, çevre illere de hizmet verdiğini ifade eden Bahçacı, 'İki yıl içerisinde 700 bini yatan hasta olmak üzere toplamda 5,5 milyon vatandaşımız hizmet aldı. Hastanemizin yatak doluluk oranı yıl ortalamasında yüzde 81. Yoğun bakımlarımız da yüzde 100 dolulukla çalışmakta. Şehir hastanemizde yatan hastaların memnuniyet oranı yüzde 98, ayakta tedavi gören hastaların memnuniyet oranı da yüzde 96,5 ve acil servis hastalarında da yüzde 95,5 memnuniyet oranı var. Sağlıkta hizmet sahasında vatandaş memnuniyetinin bu derece yüksek olması, hem hastanemiz hem de sağlık sistemi açısından çok önemli rakamlar.' dedi.

Bahçacı, yurt dışından da vatandaşların hastanelerinde tedavi edildiğini belirterek, 'Yurt dışından geçtiğimiz yıl 500'ün üzerinde vatandaş gelip hastanemizde tedavi oldu. Bu da bütçemize sağlığın ihracatı olarak girmiş oldu.' diye konuştu.

İl Sağlık Müdürü Bahçacı, Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinin diğer illerdeki hastanelere de örnek olduğunu da sözlerine ekledi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.