Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

‘Piyasada uyuz ilacı yok’ iddiasına Bakanlıktan yanıt

Bazı basın organlarında çıkan ‘Piyasada uyuz ilacı yok’ iddiasının gerçeği yansıtmadığını bildiren Sağlık Bakanlığı’ndan, "Herhangi bir ilaç sıkıntısı söz konusu değildir.” bilgisi paylaşılarak vatandaşlar aydınlatıldı.

‘Piyasada uyuz ilacı yok’ iddiasına Bakanlıktan yanıt

Sağlık Bakanlığı tarafından, piyasada uyuz ilacı bulunamadığı iddialarının gerçeği yansıtmadığı, stoklarda ihtiyacı karşılayabilecek miktarda ürünün bulunduğu bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında piyasada uyuz ilacı bulunmadığına dair iddiaların yer aldığı belirtilerek, İlaç Takip Sistemi ile üretici firma, ecza depoları ve eczanelerde bulunan tüm ilaçların takip edildiğine işaret edildi.

RAKAM RAKAM BİLGİ PAYLAŞILDI

Halk arasında “uyuz” olarak bilinen “scabies enfestasyonu” hastalığı için kullanılan ilaçların mevcut stok bilgilerine de yer verilen açıklamada, 56 bin 736 kutu deri kremi, 133 bin 467 kutu losyon, 178 bin 691 kutu şampuan olmak üzere toplam 368 bin 894 kutu ilacın mevcut olduğu bilgisi paylaşıldı.

“HERHANGİ BİR İLAÇ SIKINTISI SÖZ KONUSU DEĞİLDİR”

Açıklamada, stoklarda ihtiyacı karşılayabilecek miktarda ürünün yer aldığı belirtilerek, “Herhangi bir ilaç sıkıntısı söz konusu değildir. Mevcut stok ve üretim miktarları önümüzdeki dönemde de bir sıkıntı yaşanmayacağını göstermektedir.” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak : AA
Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri