Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Sağlık Bakanlığından, kronik hastalık nedeniyle kullanılan raporlu ilaçlara ilişkin hatırlatma

Sağlık Bakanlığı, vatandaşların kronik hastalıkları nedeniyle kullandıkları raporlu ilaçların ve sürekli kullanım gerektiren ilaçların rapor tarihlerinin sona ermesi durumunda, haziran 2020 sonuna kadar aynı raporların geçerli olacağını açıkladı.

Sağlık Bakanlığından, kronik hastalık nedeniyle kullanılan raporlu ilaçlara ilişkin hatırlatma

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, kronik hastalık nedeniyle kullanılan raporlu ilaçların ve sürekli kullanım gerektiren ilaçların rapor tarihlerinin bitmesi durumunda, haziran 2020 sonuna kadar aynı raporların geçerli olacağı belirtildi.

2020 HAZİRAN AYI SONUNA KADAR GEÇERLİ

Bakanlığın Twitter hesabından, raporlu ilaç teminine ilişkin hatırlatmada bulunuldu.

Yeni koronavirüs hastalığının Türkiye’de yayılımının önüne geçmek amacıyla sağlık kuruluşlarına zorunlu ve acil haller dışında gidilmemesi gerektiği belirtilen açıklamada, kronik hastalık nedeniyle kullanılan raporlu ilaçların ve sürekli kullanım gerektiren ilaçların rapor tarihlerinin bitmesi durumunda, haziran 2020 sonuna kadar aynı raporlar geçerli olduğu bildirildi.

Açıklamada, “Raporlu ilaç ve sürekli kullanım gerektiren ilaç alan kişiler, mevcut raporlarıyla ilaçlarını eczaneden alabilecektir. Bu süre içinde rapor yenilemek için sağlık kuruluşuna müracaat edilmemelidir.” ifadesine yer verildi.