Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Fahrettin Koca: Kum kentinden gelenlerden sağlık raporu istenecek!

Sağlık Bakanı Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanı Koca, açıklamasında virüsün yayıldığı İran'ın Kum kentinden gelen yolculardan sağlık raporu isteneceğini açıkladı. Ayrıca gelecek ay Çin'e tıbbi yardım malzemesi gönderileceğini de belirtti.

Fahrettin Koca: Kum kentinden gelenlerden sağlık raporu istenecek!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronavirüs Bilim Kurumu toplantısı ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Koca, “İran Sağlık Bakanı ile görüştüm ve yanınızdayım” ifadelerini kullandı. 758 şüpheli vaka, 18 pozitif vaka ve 5 ölümün olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanı Koca, salgının Kum kentin’de olduğunu ifade ederek, İran’dan gelen tüm yolcuların sınır kapısında sağlık kontrolünden geçtiğini söyledi. Ayrıca Koca, virüsün görüldüğü Kum kentinden gelen yolculardan sağlık raporunun isteneceğini bildirdi.

Bakan Koca ayrıca gelecek hafta Çin’e yine bir kargo uçağıyla daha büyük miktarda tıbbi yardım malzemesi ve ekipman göndermeyi planladıklarını açıkladı.

“İRANLI MEVKİDAŞI İLE GÖRÜŞTÜ”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İran Sağlık Bakanı Said Nemeki ile İran’da yaşanan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasıyla ilgili telefon görüşmesi yaptı.

Görüşmeye ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulunan Koca, “İran Sağlık Bakanı Sayın Said Nemeki ile ülkelerinde yaşanan Kovid-19 vakasıyla ilgili telefon görüşmesi gerçekleştirdik. İki ülke arasında alınması gereken tedbirleri acilen hayata geçireceğimizi karşılıklı olarak teyit ettik. Komşumuzun bu hadiseye karşı her zaman yanındayız.” ifadelerini kullandı.