Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Sağlık Bakanı Koca: Koronavirüs tespitinde yerli kit kullanılmaya başlandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklama yaptı. Koca, "Virüsün Türkiye'ye girişini önlemek için yoğun çaba harcıyoruz. Koronavirüs tespitinde üretilen yerli kit, 90-120 dakikalık sürede sonuç veriyor. Geçen hafta bu kit kullanılmaya başlandı." dedi.

Sağlık Bakanı Koca: Koronavirüs tespitinde yerli kit kullanılmaya başlandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı. Bakan Koca’nın açıklamasından öne çıkan başlıklar ise şöyle;

“Virüsün Türkiye’ye girişini önlemek için yoğun çaba harcıyoruz.”

“50 YATAKLI HASTANE MEVCUT”

Pandemi eylem planımız mevcut, her yıl güncelleniyor. 2019 Eylül ayında bu eylem planımızı Bilim Kurulu’muzun önerisiyle güncellemiştik. Yeni tip koronavirüs salgınının duyulmasından itibaren tedbirlerimizi devreye soktuk.

Hastanelerin yetersiz kalacağı durumlarda 50 yataklı sahra hastanemiz mevcut.

“TEDBİRLER SAYESİNDE GRİP VAKALARINDA DÜŞÜŞ VAR”

Her yıl olabilecek salgınlara karşı tedbirlerimizi aldık. Koruyucu kıyafetler ve maskeler için yeterli stoğumuz var.

Vatandaşların aldığı tedbirler sayesinde mevsimsel grip vakalarının sayısında düşüş olduğunu gözlemliyoruz.

KORONAVİRÜS TESPİTİNDE YERLİ KİT

Koronavirüs tespitinde üretilen yerli kit, 90-120 dakikalık sürede sonuç veriyor. Geçen hafta bu kit kullanılmaya başlandı.

KARANTİNA HASTANESİNDE SON DURUM

Zekai Tahir Burak Hastanesi’nde gözetim altında tuttuğumuz yolculardan 3. kez alınan numunelerin sonuçları da negatif çıktı.

Hastanede takip edilen sağlık personeli ve uçuş mürettebatı karantinadan çıkartıldı. 14 günlük gözlem süresini evlerinde tamamlayacaklar.

Bu bir son dakika haberi.
Ayrıntılar Güncellenecek…

Kaynak : AA