Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sumak corona virüsten koruyor mu? Sumağın faydaları nelerdir?

Sumak corona virüsten koruyor mu? Sumağın faydaları nelerdir?

Anadolunun eşsiz lezzeti sumak lezzeti kadar faydasıyla da vazgeçilmezler arasında. Kurutularak ya da öğütülerek soframıza gelen sumağın besin değeri olduk yüksektir. Bu yüzden sumak bin bir derde deva olmuştur. Kan şekerini dengeleyen sumak ayrıca solunum sistemini rahatlatır ve ateş düşürücü etkilere sahiptir. Peki Sumak corona virüsten koruyor mu? Sumağın faydaları nelerdir? İşte sumak faydaları ve sumak ile ilgili tüm detaylar…

Sumağın faydaları nelerdir?

Sofraların baştaçı sumağın faydaları saymakla bitmiyor… İşte sumağın faydaları;

  • – İnsülin direncinizi güçlendirir. Bu yüzden özellikle yüksek tansiyon hastaları sumak tüketmelidir.
  • – Üst solum rahatsızlıklarına iyi gelen sumak aniden meydana gelen yüksek ateşi düşürerek beyin sağlığını korur.
  • – Hafta da bir bardak tüketilen sumak suyu, deforme olmuş hücrelerin sayısını azaltarak sağlıklı hücrelerin artmasına yardımcı olur. Yorgunluk, stres ve depresyon gibi rahatsızlıkların yaşanma riskini de azaltır.
  • – Sumak suyu, ayrıca sindirim sistemini düzene sokar böylece zayıflamak içinde yardımcı olabilir. Tabii spor ve doğru beslemeniz gerekmektedir
  • – Aynı zamanda gün içerisinde yarım çay bardağı tükettiğiniz sumak suyu hazımsızlık ve şişkinliği de önler.
  • – İştahsızlık problemi yaşayan çocuğunuza sumak suyundan ayda bir kere içirmeniz de fayda vardır. Hem çocuğunuzun vücut direncini artırır hem de iştahını açarak daha sağlıklı beslenmesine yardımcı olur.
  • – Sumak, genellikle tırnak altlarında oluşan dolamanın iyileşmesi için de kullanılan doğal tedavi yöntemlerinden biridir. Kaynayan sumak suyunun içine sirke ve bal koyarak iyice kaynatın. Bu karışımı bir gün beklettikten sonra dolamanın üzerine sürünüz.
  • – Hücreleri yenileyici özelliği sayesinde cilde ve saça da faydası vardır. Kaynatılmış sumak suyunu tonik olarak kullanabilirsiniz. Sabah akşam düzenli olarak kullandığınız bu su hem sivilce ve akne oluşumunu engeller hem de yaşlanmayı geciktirir.

Sumak corona virüsten koruyor mu?

Sumağım corona virüsüne karşı koruduğuna yönelik bilimsel bir açıklama bulunmamaktadır.

Sumak corona virüsten koruyor mu? Sumağın faydaları nelerdir?