Gaziosmanpaşa Şehir Tiyatroları Sahnesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte minik öğrenciler, hazırlamış oldukları gösterilerle göz doldurdu. Sahneye çıkan miniklerin heyecanları gözlerinden okunurken, çocuklarını sahnede gören veliler ise duygu dolu anlar yaşadı. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hakan Bahçetepe de programa katılarak, çocuklara ve ailelerine destek verdi. Miniklerin birbirinden güzel gösterileri, renkli görüntülere sahne oldu.

  "Hem çocuklarımızın hem gençlerimizin ufuklarını genişletmeye çalışıyoruz"

  Etkinlik hakkında konuşan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hakan Bahçetepe, "Sanatı, toplumların ruhunu besleyen, insanları birleştiren ve geleceğe taşıyan en önemli araç olarak görüyoruz. Gaziosmanpaşa Sanat Akademimiz ile ilçemizin kültür ve sanat ihtiyacını karşılayarak hem çocuklarımızın hem gençlerimizin ufuklarını genişletmeye çalışıyoruz. Yetenekli öğrencilerimizi konservatuvara hazırlıyoruz. Sanat eğitimleri vererek onları ilgili bölümlere yerleştirmeye çalışıyoruz. Bu başarı da ilçemizin geleceğini şekillendiriyor. Yine aynı şekilde sanat akademimizin bünyesinde kurduğumuz korolar, orkestralar, müzik grupları ile ilçemizdeki sanat ihtiyacına cevap vermeye çalışıyoruz. Bu etkinlikler sadece sanatsal bir deneyim sunmakla kalmıyor aynı zamanda toplumumuzun sosyal dokusunu da değiştiriyor" ifadelerini kullandı.

Edirneli öğrenci, Jandarmaya adadığı şiirle Türkiye birincisi oldu Edirneli öğrenci, Jandarmaya adadığı şiirle Türkiye birincisi oldu

  "Çok mutluyuz, çok gururluyuz"

  Belediye tarafından düzenlenen kurstan çok memnun kaldığını belirten Özlem Alkanadı, "Çok mutluyuz, çok gururluyuz. Güzel bir etkinlikti. Bir dönem boyunca İngilizce kursuna gittik. Çok memnun kaldık. İnşallah Eylül’de yine devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Kaynak: iha