Trendyol Süper Lig'in 28. haftasında Fenerbahçe deplasmanda Atakaş Hatayspor'u Osayi Samuel ve Cengiz Ünder'in golleriyle 2-0 mağlup ederek maç fazlasıyla liderlik koltuğuna oturdu.

Maçın ardından Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Selahattin Baki açıklamalarda bulundu.

Baki'nin açıklamalarından satır başları:

''Şampiyonluk yolunda zorlu bir virajı döndük''

Bizim için son derece duygusal ve zorlu bir maç oldu. Hocamızı, taraftarımızı ve takımımızı tebrik ediyorum. Perşembe günü de önemli bir maçımız var. Bugün de akıllı oynadık ve maçı kazandık. Şampiyonluk yolunda zorlu bir virajı döndük. Yalnız bazı şeyler var, kazanırken de konuşmak gerekiyor. Atilla Karaoğlan ismi açıklandığında taraftarın bir reaksiyonu oldu.

Santos'tan ayrılık öncesi son sözler Santos'tan ayrılık öncesi son sözler

''Kuşkularımızın ne kadar doğru olduğu ortaya çıktı''

Bizim de kuşkularımız olmuştu. Bugün bakınca kuşkularımızın ne kadar doğru olduğu ortaya çıktı. Fenerbahçe'ye gösterdiği cömert sarı kartlara bakalım. Bize verilen sarı kart pozisyonlarını rakibimiz yapınca kart çıkmadı. Her şeyi geçtik, 85. dakikada verilmeyen kırmızı kart. Sportif olarak hiçbir şekilde açıklanamaz.

Yabancı hakem sözleri

Ezeli rakibimizin başkanı, birkaç kere, 'Bu federasyon bizim federasyonumuz, biz seçtik, memnunuz' demişti. Geçen hafta, her ne hikmetse bir anda Futbol tarihinin en kötü federasyonu, istifalarını istiyoruz diye açıklama yaptılar. Samimiyet testi yapmak istiyoruz. Biz zaten hakem performanslarından uzun zamandır endişeliyiz. Kendileri bu seviyeye geçen hafta ulaştılar. O zaman Urfa'daki Süper Kupa için iki ezeli rakip yabancı hakem için başvuru yapalım. Onların da samimiyetlerini görelim.

"Galatasaray'a kırmızı çıkmalıydı"

Bu kart işlerine girmişken, geçen hafta Galatasaray - Antalyaspor maçı var. Normalde ezeli rakibimizin kırmızı kart görmesi gereken yerlerde faul bile çalınmadı. Faul çalınan yerlerde, sarı kart bile çıkmadı. Sezon başından bu yana Fenerbahçe'nin aleyhine ve Galatasaray'ın lehine verilen kartlara bakıldığı zaman, kamuoyu bizim endişemizi paylaşacaktır.

Ali Koç açıklama yapacak

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç hakkında söylediği sözlere de değinen Baki, ''Rakibimizin başkanı, bizim başkanımız Ali Koç'un vefat etmiş aile ferdi üzerinden bile siyaset yapacak kadar alçalmıştır. Bununla ilgili de başkanımız, önümüzdeki hafta bir açıklama yapacaktır.'' ifadeleriyle sözlerini tamamladı.

Editör: Mücahid Ateş