Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olarak bilinen TEKNOFEST2024 bu yıl Adana'da yine heyecan dolu anlar yaşatacak. Geçen yıl 1 milyon yarışmacının katıldığı dünyanın en büyük uzay, havacılık ve teknoloji festivali TEKNOFEST rekor tazeledi.

TEKNOFEST KENDİ REKORUNU KIRDI

Sosyal medya hesabından 'Yine, yeni, yeniden REKOR kırdık!' notunu düşen TEKNOFEST Yönetim Kurulu ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, 1 milyon 630 bin yarışmacı, 788 bin 161 de takım başvurusu yapıldığını açıkladı.

'DEV DİP DALGASI...'

Bayraktar açıklamasının devamında, ''Ülkemizin tam bağımsız ve müreffeh yarınları için Milli Teknoloji Hamlesi'nin dev dip dalgası TEKNOFEST2024 kendi rekorlarını kırmaya geliyor.'' ifadelerini kullandı.


GEÇEN YILI NEREDEYSE İKİYE KATLADI

Geçen yıl düzenlenen TEKNOFEST için  337 bin takım, 1 milyon da yarışmacı başvurusu yapılmıştı.

TEKNOFEST, bu yıl 46 ana kategori ve 117 alt kategoride teknoloji yarışmalarına ev sahip sahipliği yapacak.

TEKNOFEST HAKKINDA

Baykar, devletten destek almadan dünyanın en büyük İHA ihracatçısı olduğunu açıkladı Baykar, devletten destek almadan dünyanın en büyük İHA ihracatçısı olduğunu açıkladı

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde gerçekleştirilen TEKNOFEST'te, teknoloji yarışmaları, hava gösterileri, konserler, çeşitli konularda söyleşiler ve etkinlikler gibi birçok faaliyet gerçekleştiriliyor. Etkinlik, toplumda teknolojiye olan ilgiyi artırmayı ve Türkiye’nin teknoloji üreten ve geliştiren bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

Editör: Nusret Odabaş