Gökhan Erek / Muhabir

14 ve 28 Mayıs Seçimleri sürecinde, Millet İttifakının bileşenlerinden olan İYİ Parti, Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimleri kaybetmesinin ardından Altılı Masa’dan ayrıldı.  

CHP’yi, 31 Mart yerel seçimleri için ‘Kent Uzlaşısı’ adı altında DEM Parti ile yaptığı ittifaktan dolayı eleştiren Meral Akşener, çıkışlarıyla dikkatleri üzerine çekmeye devam ederken; Eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen’den Akşener ile ilgili açıklamalar geldi. 

“BİLMİYOR MUYDU ALTILI MASANIN ALTINDA YEDİNCİ BİR AYAĞI OLDUĞUNU?”

TV100’de yayınlanan Başak Şengül ile Doğru Yorum Programı’na konuk olan Sevigen, Akşener’in, polemik yaptığını belirterek, “Meral Hanım, daha önce DEM’lenmedi? Cumhurbaşkanlığı seçiminde esas Meral Hanım DEM’lenmedi mi? Bilmiyor muydu Altılı Masanın, altında yedinci bir ayağı olduğunu?” şeklinde konuştu. 

Kabine’de değişim olacak mı? Şamil Tayyar’dan dikkati çeken açıklamalar! Kabine’de değişim olacak mı? Şamil Tayyar’dan dikkati çeken açıklamalar!

ÜLKEYE DE İYİ VEYA KÖTÜ HİZMET ETMİŞ!”

Akşener’in, içişleri bakanlığı yaptığını ve yedi parti değiştirdiğini hatırlatan Sevigen, sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Ülkeye de iyi veya kötü hizmet etmiş kendine göre. Bana göre çok doğru değil.”

“AKŞENER KENDİNİ ACINDIRIP MAĞDURİYETE OYNUYOR!”

Sevigen, Akşener’in, kendini acındırdığını vurgulayıp, “Akşener diyor ki, ‘Masaya ben gelmedim, herkes bana ‘gel’ diyor masaya.  Ben gelmesem bizi yiyecekler gibi.’ Herkes Meral Hanım’a saldırıyor ya,  Meral Hanım, burada mağduriyete oynuyor. kendini toparlamaya çalışıyor, oylar düştükçe.” diye konuştu. 

“BATAKLIĞIN İÇİNDE BOCALIYOR!”

Akşener’in, bataklığın içinde bocaladığını söyleyen Sevigen, sözlerine şu satırları ekledi, “Bocaladıkça batıyor. Dikkat edin, CHP’nin adaylarına saldırıyor, CHP’nin bütün adaylarını alıyor. Bir başka partinin adaylarını alıyor, götürüyor, geliyor.”

İYİ PARTİ’NİN EN BÜYÜK HANDİKAPI NE?

Akşener’in, kendi kendisiyle kavgalı olduğunun altını çizen Sevigen, “Bana göre İYİ Parti’nin en büyük handikapı, en büyük zararı Meral Hanım. İYİ Parti, gerçekten bir kongre yapsa içinde aslan gibi adamlar var.” ifadelerini kullandı. 

SON GÜNLERDE SALDIRAN YOK!

Akşener’in, kendisini masaya çağırdıklarını, İstanbul, Ankara’ya destek vermesinin istendiğini ve destek vermediği için saldırıya uğradığına dair çıkışlarını hatırlatan Sevigen, sözlerini şu şekilde sonlandırdı, “Allah aşkına, son günlerde Meral Hanım’a kim saldırıyor? Meral Hanım’a saldıran mı var? Ne Cumhurbaşkanı, ne Özgür Özel, ne de Ekrem Bey saldırıyor.”

Muhabir: GÖKHAN EREK