Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Antalya’dan 23,5 milyon turiste 4 dilde mektup

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB), geçen yıl Antalya'da tatil yapan 7,5 milyon yerli ve 16 milyon yabancı turiste gönderilecek, 'Sun and more' (Güneş ve daha fazlası) başlıklı mektubu Türkçe, Rusça, Almanca ve İngilizce olarak dört dilde hazırladı.

Antalya’dan 23,5 milyon turiste 4 dilde mektup

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında gelen turizmde, dünyanın en önemli tatil noktalarından Antalya, salgın sonrası dünyaya kapılarını açacak ilk şehirlerden biri olmaya hazırlanıyor.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında sektör temsilcileriyle yapılan toplantıda alınan karar gereği, bütün otellerin, eski müşterilerine salgın sürecinde evde kalmalarının istendiği, sonrasında ise Antalya’ya davet edildiği #SunAndMore mottolu mektup AKTOB tarafından hazırlandı.

23,5 MİLYON YERLİ- YABANCI TURİST

Turizmde 2019 yılında tüm zamanların rekorunun kırıldığı Antalya, 16 milyon yabancı, 7,5 milyon civarında da yerli olmak üzere toplamda 23.5 milyona yakın turist ağırladı. AKTOB’un Türkçe, Rusça, Almanca ve İngilizce olarak hazırlanan ‘Güneş ve daha fazlası (Sun and more)’ başlıklı mektup örneği, il genelindeki tüm oteller ve tur operatörlerine gönderildi.

BÜTÜN OTELLERE GÖNDERİLDİ

Türkiye turizminin en büyük başarılarından birinin, çok yüksek orandaki misafir sadakati olduğuna dikkat çekilerek, yüksek memnuniyet oranı ve misafir sadakatine sahip tesislerin, dünya genelinde turizm hareketlerinin kesintiye uğradığı bu süreçte, misafirleriyle iletişimi daha da önemli hale geldiği vurgulandı. Bu çerçevede, AKTOB koordinasyonu ile başlatılan ‘Sun and more’ kampanyasında 4 dilde hazırlanan mektupların, veri tabanında bulunan misafir adreslerine gönderilmesi ve sosyal medya kanallarında kullanılması istendi.