Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Koronavirüs nedeniyle uçuşu iptal edilenlere güzel haber: 3 hak birden tanındı

Çin'den tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını sebebiyle şubat ayından itibaren iptali gerçekleştirilen uçuşlarda yolcuların bilet hakkını koruyan yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, bileti iptal edilen yolcu, biletini açığa alabilecek ya da iade gerçekleştirebilecek.

Koronavirüs nedeniyle uçuşu iptal edilenlere güzel haber: 3 hak birden tanındı

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını nedeniyle 5 Şubat 2020’den beri iptal edilen uçuşlarda bileti bulunan yolcuların haklarını korumak amacıyla yönetmelik çıkarıldı. Bununla birlikte uçuşu iptal edilen yolcu, istediği bir tarih için bilette değişiklik yapabilecek veya biletini açığa alabilecek. Açığa alınıp kullanılmayan bilet için uçuş yasağı kalktıktan sonraki 2. ayın sonunda iade bedeli alabilecek.

YENİ HAKLAR BELİRLENDİ

Resmi Gazete’de yayımlanan “Havayolu ile seyahat eden yolcuların haklarına dair yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelik” ile koronavirüs tedbirleri kapsamında uçuşu iptal edilenlere yeni haklar tanındı.

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, 5 Şubat’tan itibaren uçuşu iptal edilen yolcu, istediği bir tarih için bilette değişiklik yapabilecek veya biletini açığa alabilecek. Açığa alınıp kullanılmayan bilet için uçuş yasağı kalktıktan sonraki 2. ayın sonunda iade bedeli alınabilecek.