Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Patara Plajı nerede, haritada yeri neresi? 2020 Patara antik kenti yılı olarak ilan edildi…

2020 yılının Külür ve Turizm Bakanlığınca Patara Yılı ilan edilmesinin ardından Patara Plajı nerede, Patara Antik Kenti nerede, nasıl gidilir gibi sorular araştırılmaya başlandı. Akdeniz'in incisi Antalya ilimizdeki Kaş ve Fethiye arasında yer alan Patara Plajının detayları haberimizde!.. Patara Plajı nerede, haritada yeri neresi? 2020 Patara antik kenti yılı olarak ilan edildi...

Patara Plajı nerede, haritada yeri neresi? 2020 Patara antik kenti yılı olarak ilan edildi…

Patara Plajı, 2020 yılının Külür ve Turizm Bakanlığınca Patara Yılı ilan edilmesinin ardından Patara Plajı nerede, Patara Antik Kenti nerede, nasıl gidilir gibi sorularla gündem oldu. Akdeniz’in incisi Antalya ilimizdeki Kaş ve Fethiye ilçeleri arasında, Kaş hudutları dahilinde yer alan Patara Plajının detayları haberimizde!..Patara Plajı nerede, haritada yeri neresi? 2020 Patara antik kenti yılı olarak ilan edildi. Konuyla ilgili detaylar haberimizde…

Patara Plajı nerede, haritada yeri neresi? 2020 Patara antik kenti yılı olarak ilan edildi…

Adını Patara Antik Kenti’nden alan, Antalya’nın Kaş ve Fethiye ilçeleri arasında yer alan 12 kilometrelik Patara Plajı hakkında detaylar merak konusu oldu.

Patara Antik Kenti yakınlarında yer alan Patara Plajı, bölgedeki en büyük ve güzel plajlardan biridir. Patara kumsalı, çevredeki kumsalların en uzunu ve en görkemlisidir. 12 km uzunluğundaki kumsalın derinliği yer yer 200-300 metreye kadar ulaşmaktadır. Patara Plajı’nın kumu ince, denizi ise sığdır.

Patara’ya nasıl gidilir?

Patara’ya gitmek için ilk olarak Antalya’ya karayolu ya da havayolu ile ulaştıktan sonra, Fethiye’ye doğru, ardından Kalkan’ı geçip, 11 kilometre daha yol giderek Patara sapağına ulaşılır. Bu yoldan 6 kilometre daha yol katedip asfalt yol izlenerek Patara merkeze ulaşılır. Buradan Patara Plajı’na kolayca ulaşım sağlanabilmektedir.

Patara Plajı nerede? 2020 yılı, Patara Yılı olarak ilan edildi...

AK Parti Grup toplantısında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının sonunda turizmcileri sevindirecek bir gelişmeyi açıkladı. ‘Konuşmamı turizm açısından bir müjde ile tamamlamak istiyorum’ diyen Erdoğan, ‘2020 yılını Patara yılı ilan ettik.’ açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından gözler bölgenin tarihi v etursitik özelliklerine çevrildi.