Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

TCDD, İstanbul-Sofya tren seferlerini korona virüsü sebebiyle geçici olarak durdurdu

Son dakika haberine göre TCDD Taşımacılık AŞ, İstanbul-Sofya tren seferlerine yeni nesil korona virüs sebebiyle geçici olarak ara verildiğini duyurdu.

TCDD, İstanbul-Sofya tren seferlerini korona virüsü sebebiyle geçici olarak durdurdu

TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü, korona virüsüne karşı çeşitli tedbirler almaya devam ediyor.

Bu kapsamda, İstanbul-Sofya Ekspresi’nin seferlerine, Korona virüsü nedeniyle 11 Mart 2020 tarihinden itibaren geçici olarak ara verildi.

GÜNLÜK DEZENFEKTE EDİLİYOR

Diğer taraftan, Türkiye ile İran arasında demiryolu yolcu taşımacılığını sağlayan Ankara- Tahran arasında işletilen Transasya Ekspresi ile Van-Tahran Tren seferleri de bir süre önce korona virüsü nedeniyle geçici olarak durdurulmuştu.

Ayrıca, yüksek hızlı trenlerle günde 23 bin, konvansiyonel trenlerle 45 bin, Marmaray’da 430 bin ve Başkentray’da 39 bin yolcu taşıyan tüm trenlerin seferleri bitiminde günlük temizlikleri detaylı bir şekilde yapılıyor.

Trenler, rutin temizliklerin yanı sıra insan sağlığını tehdit etmeyen ilaçlarla her gün ayrıntılı olarak dezenfekte ediliyor.