Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Yüksek Hızlı Tren seferleri bayramdan sonra yeniden başlıyor

TCDD'den hızlı tren seferleri hakkında önemli bir açıklama geldi. Kurumdan yapılan açıklamaya göre hızlı tren seferlerinin bayramdan sonra en geç 1 Haziran'da yeniden başlayacağı bildirildi.

Yüksek Hızlı Tren seferleri bayramdan sonra yeniden başlıyor

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Taşımacılık, koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferlerine bayram sonrasında (en geç 1 Haziran) yeniden başlayacak.

EN FAZLA 50 YOLCU KURALI

“Geçiş dönemi” için bazı kurallar getirildi. Buna göre trenler yüzde 50 kapasite ile yolcu taşıyacak. Maskesiz yolcu trenlere alınmayacak. Yolcular, önceden bilet alacak. Yalnızca satın aldıkları koltuğa oturabilecek. Başka bir koltukta seyahat edemeyecek. Bilet fiyatlarında herhangi bir değişiklik yok. Trenlerde dezenfektan bulundurulacak.

ÜCRET İADELERİ

TCDD Taşımacılık; YHT, anahat ve bölgesel trenlere ait biletlerin isteyenlere kesintisiz olarak iade edileceğini, abonman kartlarda kullanılmayan kısımlara ait ücretin verileceğini belirtti. İstanbul’da Marmaray ve Ankara’da Başkentray trenlerinin işlemeye devam edeceği kaydedildi.