Son Dakika

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal: HDP 'biz ortağız' broşürü bastırdı

Kandil'in partisi HDP ile CHP-İP ve SP'nin kurduğu sözde gizli ittifakı eleştiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, "HDP ile olan ittifaklarını sakladılar ama HDP dayanamadı, ifşa etti, HDP dayanamadı, 'biz ortağız' dedi. Hatta broşür bastırdı, dağıttı." dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal: HDP 'biz ortağız' broşürü bastırdı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ve beraberindekilerle Serhend Vakfı, Birlik Vakfı, Geylani Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, Merdan Ahlak Kültür ve Çevre Derneği ve Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunu ziyaret etti.

Ziyaretlerinde vakıf ve dernek temsilcileriyle bir araya gelerek sohbet eden Ünal, vatandaşların dilek ve temennileri dinledi.

"CUMHUR İTTİFAKI, BİR GÖNÜL İTTİFAKIDIR"

Kendilerine Millet İttifakı diyen bir masabaşı ve seçim ittifakıyla Cumhur İttifakı'nı birbiriyle kıyaslamamak gerektiğini söyleyen Ünal, "Çünkü Cumhur İttifakı bir gönül ittifakıdır. 15 Temmuz gecesi bu milletin bekasını muhafaza etmek için sokağa çıkmış ve sağında, solunda kim olduğuna bakmadan çıplak elleriyle bu devleti tutmuş, devlet olmuş bir milleti konuşuyoruz." dedi.

"HDP DAYANAMADI, 'BİZ ORTAĞIZ' DEDİ"

"Kendilerine Millet İttifakı diyen masabaşı pazarlık ittifakının paydaşlarına iyi bakılması gerekir" ifadesini kullanan Mahir Ünal, şunları kaydetti:

"Birinci paydaşı Cumhuriyet Halk Partisi. Ne yapmış? 15 Temmuz darbesine 'kontrollü darbe, tiyatro' demiş. O gece yakalanan FETÖ'cüleri yargılayan mahkemeleri, hakimleri, savcıları aşağılamış. Sözde İYİ Parti'ye bakalım. O gece bu millete silah sıkmış, asker kisveli FETÖ'cülere 'hapisteki Mehmetçik' diyebilecek kadar gaflet içine düşmüş. Bunlar biliyorsunuz, HDP ile olan ittifaklarını sakladılar ama HDP dayanamadı, ifşa etti, HDP dayanamadı, 'biz ortağız' dedi. Hatta broşür bastırdı, dağıttı. Broşüre de 'halk ayaklanması' yazmışlar. Bu dört partinin logolarını koymuşlar. Maalesef tabanı ülke hassasiyetiyle dolu ama yönetimi bu millete dair bütün hassasiyetlerini kaybetmiş gözüken Saadet Partisi... Bu sözünü ettiğim zihniyetlerinden dolayı zillet ittifakı dediğimiz bu ittifak, 31 Mart günü millet tarafından ağır bir yenilgiye uğratılacaktır. Bunun da merkezi Kahramanmaraş olacaktır. En güçlü ses de Kahramanmaraş'tan çıkacaktır. İstiklal şehri olarak en kesin kararı veren il Kahramanmaraş olacaktır."

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.