Son Dakika

AK Parti Sözcüsü Çelik: Niye susuyorsunuz ey CHP?

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP’nin ‘Ankara adayı’ Mansur Yavaş’ın sahte senet skandalı ile ilgili açıklama yaptı, “Niye susuyorsunuz, kamuoyu bir açıklama bekliyor” dedi.
AK Parti Sözcüsü Çelik: Niye susuyorsunuz ey CHP?

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, açıklama beklediklerini, ancak gelmediğini belirterek, “Ne Mansur Yavaş ne CHP iddialara cevap verdi. Yargıtay’ın süreci onamasıyla, CHP’den açıklama duyulmuyor” diye konuştu. CHP Yönetimi’nin ve Mansur Yavaş’ın sahtecilik, tehdit ve zor kullanma suçlarını örtbas etmeye çalıştığını anlatan Çelik, “Bu şahsın ve CHP’nin kamuoyuna açıklama borcu var” şeklinde konuştu. Çelik, kriminal raporların senetteki imzayı da sahte gösterdiğini söyldi.

MANSUR YAVAŞ’A TAM 28 AYRI DAVA

Ömer Çelik, “Bir vatandaştan 600 bin dolar tahsil edilmeye çalışılıyor. Ancak senetteki imza incelendiğinde söz konusu vatandaşa ait olmadığı ortaya çıkıyor. Adli tıp raporları senedin sahte olduğunu ortaya koyuyor” ifadeleriyle Mansur Yavaş’ın her yoldan sahtecilik, dolandırıcılık yaptığını vurguladı. CHP’nin ve Yavaş’ın suskunluğunun inkâr edilemeyecek kadar net bir suç olmasından kaynaklandığını anlatan Çelik, “Böyle bir adayın Ankaralılara ‘belediye başkan adayı’ olarak sunulmasının takdirini kamuoyuna bırakıyoruz” dedi. Yargı kararının kesin olduğunu, resmi evrakta sahtecilik, yargı içinde örgüt kurmak, şantaj, kaçak işçi çalıştırmakla ilgili süreçlerin işlediğini anlatan Ömer Çelik, “Mansur Yavaş hakkında tam 28 ayrı soruşturma, dava ve icra takipleri sürüyor” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.