Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

AK Parti’de gündem görev değişiklikleri

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, kongre öncesinde il ve ilçe başkanlıklarında bazı görev değişiklikleri olabileceğini söyledi.

AK Parti’de gündem görev değişiklikleri

AK Parti’de 7. olağan büyük kongre öncesi görev değişiklikleri bekleniyor. Konuyla ilgili açıklama AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’den geldi.

İSTİFA VE YENİ YÜZLER

NTV’ye konuşan Kandemir, kongrenin kendileri için “muhasebe” dönemi olduğunu belirterek, “Bu kongre diğerlerinden farklı. Seçimlerin bize söyledikleri var. Yeni bir tazelenme ihtiyacı var. Önümüzdeki günlerde görev değişiklikleri olacak. Bir kısım istifalar olacak. Bazı arkadaşlarımız bulundukları görevlerden istifa edip başka görevler alacaklar. Bu büyük ailede kuşkusuz görev değişiklikleri olacak. Yeni ekip ve arkadaşları göreceğiz AK Parti vitrininde” ifadelerini kullandı.

KADROLARDAKİ KADIN SAYISI ARTACAK

Kandemir, gerçekleşecek istifaların da “yenilenme” süreci kapsamında değerlendirilmesi ve altında başka neden aranmaması gerektiğinin altını çizerken parti kadrolarındaki kadın sayısının da artacağını dile getirdi. Kandemir, büyük kongrenin ise planlandığı gibi 2021 yılında yapılacağını sözlerine ekledi.

AK Parti’de 26 Nisan 2020’ye kadar 970 ilçe kongresinin tamamlanması öngörülüyor. 1 Haziran 2020’de başlayacak il kongrelerinin ise 27 Eylül 2020’ye kadar tamamlanması öngörülüyor.