Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

AK Parti’den “yeni darbe hazırlığı” iddialarına tepki

AK Parti Grup Başkanvekili Özkan, "Türkiye'de yeni darbe olabilir" iddialarına yönelik, "Aziz milletimiz, bu tür karanlık emelleri olan, darbe ve cunta arzusu içinde olan, ihanet odaklarıyla beraber yürüyen bütün darbecilere gereken cevabı verecektir." dedi.

AK Parti’den “yeni darbe hazırlığı” iddialarına tepki

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, gündemdeki konuları değerlendirirken son günlerde sosyal medyada yayılan yeni bir darbe ihtimali olduğu yönündeki söylentilere yanıt verdi.

“CHP, BİLEREK VE İSTEYEREK FETÖ’YÜ DESTEKLEDİ”

Öncelikle “FETÖ’nün siyasi ayağı” tartışmalarına ilişkin konuşan Özkan, “FETÖ’nün suç örgütü olduğu mahkeme kararlarıyla, soruşturmalarla belli olduktan ve hatta CHP içerisinde bazı milletvekillerinin FETÖ kumpasının mağduru olduğu tespit edildikten sonra CHP bilerek, isteyerek, kasten FETÖ’nün bütün eylemlerine taraf oldu ve destekledi.” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, 17-25 Aralık emniyet-yargı darbesinin ardından FETÖ’nün kumpas kasetlerini partisinin grup toplantısında yayımladığını hatırlatan Özkan, bunun Türkiye’de 1960 ihtilali benzeri bir algının oluşmasına neden olduğunu söyledi.

“CUMHURBAŞKANI CHP’Yİ KASTETTİ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “FETÖ ile mücadelede yalnız kaldık” ifadelerinin AK Parti içine dönük olmadığının altını çizen Özkan, “Maalesef o dönem CHP destek vermediği için FETÖ ile etkin mücadele ortaya konulamadı ve 15 Temmuz’u yaşadık. O dönemde CHP, FETÖ ile mücadele bağlamında çıkardığımız yasalara, hükümetin aldığı idari kararlara destek olsaydı inanın 15 Temmuz’a gelinmeden FETÖ ile etkin mücadele ortaya konabilirdi.” değerlendirmesinde bulundu.

“BİZ MİLLETİMİZE GÜVENİYORUZ”

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un “FETÖ’nün siyasi ayağı” konusundaki açıklamalarının ardından sosyal medyada yayılan “Yeni bir darbe olabilir” iddialarına ilişkin Özkan şunları kaydetti:

“Biz, milletimize güveniyoruz. Aziz milletimiz, bu tür karanlık emelleri olan, darbe ve cunta arzusu içinde olan, ihanet odaklarıyla beraber yürüyen bütün darbecilere gereken cevabı verecektir. 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası hayata geçirmiş olduğumuz mevzuatlarla, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıklarının İçişleri Bakanlığına, Genelkurmay Başkanlığının Milli Savunma Bakanlığına bağlanması nedeniyle bu tür iddiaları olası görmüyoruz” dedi.

“GELECEKLERİ VARSA GÖRECEKLERİ DE VAR”

Buna karşın bu tür iddiaları yok saymanın da mümkün olmadığını belirten Özkan “Bununla ilgili kamuoyunun takibinde olduğumuzu belirtmek isterim. Her ne kadar ciddiye almasak da bu tür iddiaların zerresine dahi büyük bir hassasiyetle eğilerek, olası riskleri ortadan kaldırmanın, demokrasimizin, cumhuriyetimizin, anayasal rejimimizin bir gereği olduğunu düşünüyoruz. Gelecekleri varsa görecekleri de var.”