Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Bahçeli’den Mansur Yavaş açıklaması: Adaylıktan çekilmeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP’nin Ankara Adayı Mansur Yavaş hakkında çıkan sahte senet iddialarına ilişkin açıklamada bulundu. Bahçeli, “Mansur Yavaş’ın adaylıktan çekilmesi gerekir” dedi.

Önceki gün Çanakkale mitinginin ardından verdiği molada kendisini izleyen gazetecilerle sohbet eden Bahçeli,  Mansur Yavaş hakkında çıkan sahte senet iddialarına ilişkin, şunları söyledi:

Bana göre hem CHP’ye olan saygısından, hem Kılıçdaroğlu tarafından dayatılarak yapılmış olması dikkate alındığında o zaman kişinin, ‘Ben soruşturma sonucu alınıncaya kadar, siyasi olarak CHP’nin temsilinde hem şahsıma, hem partime bir zarar vermemek, hem de mahalli idareler seçimlerini gölgeye düşürmemek için adaylıktan çekiliyorum’ demesi en ahlaki yoldur. Ve soruşturmanın sonucu alınınca kadar bu kararı aldığını söyleyecek. Sonucu aldıktan, adaylıktan çekildikten sonra tekrar bunun aday olması vesaire gibi şart da yok. Yani büyükşehir belediye başkan adaylığını noktalaması gerekir. Hem kendisinin gelecekteki siyasetinin devamı açısından, hem CHP açısından hem de hukuki yönden soruşturmanın sonucu alınıncaya kadar böyle olmasında yarar var. Kendisinin seçimi kazanma şansının çok yüksek olduğu bir dönemde ‘kumpas kuruluyor’ gibi geçmişten bugüne kadar her boyutuyla tartışılan bir kavramı, kendi şahsında gündeme taşıması da doğru değil.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri