Son Dakika

Bakan Çavuşoğlu: CHP'nin içinde DHKP-C var, PKK'yı destekleyenler var

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı HDP ile ittifak yapan CHP'yi sert bir dille eleştirdi. CHP teşkilatlarının teröristlere teslim olduğunu belirten Çavuşoğlu, "CHP'nin içinde DHKP-C var, PKK'yı destekleyenler var." dedi
Bakan Çavuşoğlu: CHP'nin içinde DHKP-C var, PKK'yı destekleyenler var AA

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi çalışmaları kapsamında, AK Parti ve MHP Alanya ilçe teşkilatlarının bir restorandaki kaynaşma ve istişare toplantısına katıldı, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin bu ittifakı neden, niçin oluşturduğunun ve hedefinin iyi bilinmesi gerektiğinin altını çizen Çavuşoğlu, "Dış politikada diklenmeden dik durabiliyorsanız, bunu haklı davanızdan yapabilirsiniz ama arkanızda ciddi bir gücün olduğunu hissederseniz, işte ülkenin milletin davasını çok daha güçlü savunursunuz." dedi.

"İTTİFAKI, İSTİKRARI GÜÇLENDİRMEK İÇİN KURDUK"

Cumhurbaşkanlığı seçiminde ittifakı, cumhurbaşkanlığını kazanmak için değil ülkenin istikrarını güçlendirmek için kurduklarını vurgulayan Çavuşoğlu,  "Cumhur İttifakı'nı kurarken bunu bir beka meselesi olduğunun altını çizdik. Biz bu ittifakı kurarken davamızı ve ülkümüzü birleştirdik. Türkiye ve millet sevdasıyla birleştirdik." diye konuştu. 

Türkiye ve millet için daha büyük hedeflerinin olduğunu kaydeden Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"SADECE 2023 İÇİN ÇALIŞMAK BİZİM İÇİN KAFİ DEĞİLDİR"

"Bugün 20 sene öncesine gidin, 10 sene öncesine gidin. Tüm zorluklara rağmen bugün geldiğimiz nokta çok iyi ama bununla yetinir miyiz? Bu millet daha iyisini hak etmiyor mu? O yüzden Cumhuriyetimizin 100. yılına 2023 yılına çok güçlü bir Türkiye olarak girmek ortak davamız ve ülkümüzdür. Sadece 2023 için, 4 yıl için çalışmak da bizim için kafi değildir. Bu millet, vatan için daha büyük vizyonlarla hedeflerle yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Bu ittifakın pazara ya da seçime kadar değil mezara kadar demesinin altında bu yatıyor. Bu ittifakın ne için kurulduğunu özümsemeyi teşkilatımıza, tabanımıza, vatandaşlarımıza anlatmamız lazım."

"HAİNLERLE İTTİFAK YAPMADIK"

Çavuşoğlu, ittifaklarının hedefinin sadece Alanya'da seçimi kazanmak olmaması gerektiğine değinerek şehirlerine sahip çıkmak gerektiğini vurguladı.

Kalkınmanın yerelden başladığını ve sonra tüm ülkeye yayıldığını dile getiren Çavuşoğlu, seçimde ittifakın önemli olduğunu söyledi.

"Hainlerle ittifak yapmadık. Biz vatanı milletini sevenlerle ittifak yaptık. Biz ittifakımızı gururla anlatırız, gurur duyarız." diyen Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sırtını Kandil'e dayayanlarla, talimatı PKK'dan alanlarla ittifak yapmıyoruz. Allah'tan başka bir şeyden korkmayanlarla ittifak yapıyoruz. Onlar varsınlar ittifakı bozmak için fitne yapsınlar. Kılıçdaroğlu işi gücü bırakmış, güya çok akıllı, kışkırtarak, ittifakı zedeleyecek. Senin aklın çalışsaydı zamanında SSK'yı batırmazdın. İşte kendi teşkilatların, partin bugün görüyoruz ki teröristlere teslim. Her zaman söylüyorum, CHP'nin içinde DHKP-C var, CHP'nin içinde PKK'yı destekleyenler var. Mahkemeye versinler, tersini söylüyorlarsa. Açık söylüyorum ilk kez söylemiyorum 5 yıldır söylüyorum. Dün Adana'da Bahçeli bunlara en uygun şekilde cevap verdi. Ama bunlarda yüz yok, utanılacak yüz yok." 

Kaynak: AA

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.