Son Dakika

Bakan Çavuşoğlu'ndan açıklamalar | Fransa'ya YPG tepkisi

Fransız mevkidaşı Jean Yves Le Drian ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Çavuşoğlu, "Fransa'nın YPG ile yakın iş birliğini doğru bulmuyoruz. Fransa'nın YPG ile iş birliği içinde olması Fransa'ya yakışmaz" dedi.
Bakan Çavuşoğlu'ndan açıklamalar | Fransa'ya YPG tepkisi

Suriye'de YPG/PKK işgalindeki bölgede askeri varlık gösteren Fransa'nın terör örgütüne desteğini sürdürme ısrarına Türkiye'den tepki geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yaptığı açıklamada "Fransa'nın YPG ile yakın iş birliğini doğru bulmuyoruz. Fransa'nın YPG ile iş birliği içinde olması Fransa'ya yakışmaz." dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa Dışişleri Bakanı Jean Yves Le Drian ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

''Fransa'nın YPG ile yakın işbirliğini doğru bulmuyoruz. Fransa'nın YPG ile işbirliği içinde olması Fransa'ya yakışmaz.

Shanan'ın mektubuna ilişkin açıklama

Milli Savunma Bakanımıza gönderilen mektup. Bu mektubun üslubunu kabul etmiyoruz. Hiç kimse Türkiye'ye ültimatom veremez. Türkiye bağımsız ve özgür bir ülkedir. Türkiye Rusya'dan S-400 hava savunma sistemini almıştır. Bu tip mektuplarla Türkiye aldığı karardan vazgeçmez.

"İdlib'deki saldırı kasıtlı"

Sadece askeri çözümden yana rejimin olduğunu biliyoruz. Rejimin İdlib'e yönelik saldırılarının arttığını görüyoruz. Şu anda tam olarak ateşkes sağlandığını söylemek mümkün değil. Bu sabah gözlem üssümüze yönelik saldırı oldu 3 askerimiz hafif şekilde etkilendiler. Saldırıların kasıtlı olduğunu düşünüyoruz, devam ederse gereğini yaparız. Rejim buna yönelik saldırılarını devam ettirirse gereğini yaparız.''

Le Drian: İdlib'de Türkiye'yi destekliyoruz

Fransa Dışişleri Bakanı Le Drian ise, ''İdlib konusunda Türkiye'yi destekliyoruz. Ateşkese uyulmasını sağlamak durumundayız" dedi

Le Drian Doğu Akdeniz konusunda ise "Bir üs veya askeri birliğinin Kıbrıs'ta konuşlanması gibi bir öngörümüz olmadı. Rum basını yanılıyor" ifadelerini kullandı.

Bu bir son dakika haberidir. Ayrıntılar güncellenecektir. Günün diğer son dakika haberleri için dirilispostasi.com’u takip edin.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.