Son Dakika

Bakan Soylu: ABD şimdi de MLKP ile görüşüyor

İstanbul’da uluslararası medya temsilcileriyle buluşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Daha önce PYD ve PKK ile görüşen ABD şimdi de MLKP’yle görüşüyor” dedi.
Bakan Soylu: ABD şimdi de MLKP ile görüşüyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’da uluslararası medya temsilcileriyle bir araya geldi. Dolmabahçe Cumhurbaşkanlığı Çalışma Ofisi’nde konuşan Soylu, Batı'nın terörizm konusundaki tavrına sert eleştiriler getirdi.

"Baş ediyormuş gibi yapıyor"

ABD’nin terör örgütleriyle işbirliğini sert sözlerle eleştiren bakan Soylu, Batı’yı radikalizm ve onun doğurduğu sorunlarla “baş ediyormuş gibi yapmakla” suçlayarak “Batı ve emperyalizm, radikalizmle mücadele ediyormuş gibi gözüküyor. Ama aslında radikalizmi acımasız bir şekilde kullanıyor. Ben Batı'ya bir mesaj daha vermek istiyorum. Radikalizmi körükleyecek politikaları beslememek lazım. Özellikle de Türkiye radikalizm konusunda önemli bir mücadele koyarken..." dedi.

"Kırsalda terörist kalmadı"

Amerika'nın şu anda, Türkiye'nin kırsalda bitirdiği MLKP terör örgütüyle çalıştığını belirten Soylu, "Daha önce PYD ve PKK terör örgütü yetkilileri ile bir araya gelen Amerika Birleşik Devletleri (ABD), benzer sebeplerle MLKP’yle de bir araya geldi. MLKP’nin şöyle bir özelliği vardır. Özellikle Türkiye’de kırsal bölgelerde PKK’nın kendisine tahsis ettiği bölgelerde terör faaliyetleri yürütür. Sürdürmeyi bir görev olarak görüp PKK’nın görev bölgesine tahsis eder. Şu anda kırsalda hiçbir teröristi kalmadı. En son Tunceli’de yapılan operasyonlarda etkisiz hale getirildiler. 2’si de İstanbul’da yakalandı” diye ekledi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.