Son Dakika

Bakan Soylu'dan İmamoğlu açıklaması: Valiye ‘İt’ dedi

Havaalanında yaşanan VIP krizi hakkında konuşan İçişleri Bakanı Soylu, Ekrem İmamoğlu'nun Ordu Valisi'ne "İt" diyerek hakarette bulunduğunu söyledi.
Bakan Soylu'dan İmamoğlu açıklaması: Valiye ‘İt’ dedi


Esenler Dörtyol'da Trabzonlular Derneği'nin düzenlediği etkinlikte konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ordu'da yaşanan VIP tartışmasına ilişkin açıklamasında İmamoğlu'nun valiye hakaret ettiğini söyledi.

Soylu'nun açıklamalarındansatır başları:

Hakkın hukukun yok

"Bakın (Ekrem İmamoğlu) dün Trabzon'da havalimanında indi. 'Ben VIP kullanacağım.' Şunu da söyleyeyim; Demokrat Parti Genel Başkanlığı yaptım VIP kullanmadım. Hakkım yoktu çünkü. Çünkü bir Genel Başkan olarak o listede adım yazmıyordu. AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı yaptım o listede adım yoktu. VIP kullanmadım. İktidar partisiyim daha. Ben oraya gitsem beni kim çıkaracak. Ama şundan ürktüm; hakkın, hukukun yok. Olmadığın halde kullanıyorsun, yararlanıyorsun. Bu yanlış bir şey. Taa ne zamana kadar, milletvekili olana kadar oralardan yararlanmadım. Yanında bir milletvekili arkadaşın olur, yanında bir kişi getirme hakkı var. Sen de gerekirse oralara kadar girersin. Aksi taktirde kullanamazsın..."

"Allah kimseyi güç zehirlenmesine düşürmesin"

"Soylu, "Şimdi Trabzon'a geldi kullandı. Arkadaşlar nezaket göstermişler, 'Ben buradan çıkmak istiyorum' demiş, çıkartmışlar. Sonra Ordu'da kullanmak istemiş. Demişler ki 'Öbür taraftan alalım' geçecek zaten, bir problem yok. Valiye 'İt' dedi it. Allah kimseyi güç zehirlenmesine düşürmesin..."

 

"Kandil'le PKK ile kol kola yürüyenlere..."

"Hani şurada, Hadımköy'de bir genç kafeteryasında ona bir soru sordu. Bakın hanımına bıçak çektiler. Çocuğun sürekli yurt dışından arayıp telefonlarını sosyal medyadan verdiler. Ve sabahtan akşama kadar taciz ettiler. Hâlâ taciz, tehdit ediyorlar. Çocuk sipariş alamıyor. Allah kimsenin eline bunları düşürmesin. Böyle zihniyetteki insanlara İstanbul teslim edilecekse, yarın HDP ile PKK ile Kandildekilerle beraber kol kola yürüyeceklere İstanbul teslim edilecekse bizim söyleyecek bir sözümüz yok!"

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.