Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Barış Yarkadaş provokasyon peşinde | Görüntüler sosyal medyaya düştü!

Barış Yarkadaş provokasyon peşinde | Görüntüler sosyal medyaya düştü!

CHP’li Barış Yarkadaş’ın Kadıköy-Eminönü Vapur iskelesinde AK Partililere yönelik eylem ve hakaretlerde bulunan bir grupla iletişimde bulunduğu ve bu grupları AK Parti’ye saldırtmak için yönlendirdiği iddia edildi.

Yalanı gerçekmiş gibi gösteriyorlar

Yarkadaş 23 Haziran İstanbul Seçimleri’ne gölge düşürmek için aslı olmayan bir sürü haberi olmuş gibi haberleştirerek yayınlarken, bu yayınlar ve paylaşımlarından biri de CHPlilerin dün AK Partililere saldırması ve sloganlar atması üzerine emniyetin aldığı barikat tedbiriydi. Yarkadaş, sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarda kendisinin gösterdiği tepki sonucu söz konusu barikatların kaldırıldığını ifade etmişti. Ancak sosyal medyada olaya ilişkin yayılan bir video durumun bambaşka olduğu izlenimi verdi.

Kadıköy ilçe başkanı da eşlik ediyor!

Yarkadaş’ın iskeleye gelen CHP’lileri ve parti örgütlerini provoke etmeye çalıştığı öne sürülürken videoda da iddiayı destekleyen görüntüler yer aldı.

Videoda ayrıca, daha önce benzer haberlerden dolayı ceza aldığı kamuoyunca bilinen Yarkadaş’a CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin’in de eşlik ettiği görülüyor.