Son Dakika

Başkan Erdoğan açıkladı | Süryani kilisesi 2 yıl içinde açılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mor Efrem Süryani Kadim Kilisesi'nin inşaatının iki yıl içinde tamamlanacağını bildirdi.
Başkan Erdoğan açıkladı | Süryani kilisesi 2 yıl içinde açılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Süryani Kadim Vakfı Mor Efrem Süryani Kadim Ortodoks Kilisesi temel atma törenine katıldı.

Kilisenin açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu kiliseyi İstanbul için zenginlik olarak görüyorum" derken kilisenin inşaatının iki yıl içinde tamamlanacağını söyleyerek, "İnşallah açılışını da hep birlikte yaparız" şeklinde konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından diğer satır başları:

"4 milyona yakın insan ülkemizde misafir"

"Kapımıza gelen insanların ne inançlarını ne kültürlerini sorgulamak aklımıza dahi gelmedi."

"Türkiye'ye sevgisi, sadakati olan herkes bizim nazarımızda ülkemizin birinci sınıf vatandaşlarıdır."

"Son olarak Suriye ve Irak'tan gelen içlerinde Arap, Kürt, Türkmen ve bu Müslüman kardeşlerimizin yanında Süryanilerin, Ezidilerin ve diğer inanç gruplarına mensup insanların da bulunduğu 4 milyona yakın insanı şu anda ülkemizde misafir ediyoruz."

"Mazlumlara kapımız sonuna kadar açık"

"İspanya'dan Kuzey Afrika'ya kadar her yerden bu topraklara gelen mazlumlar için kapılarımız da kalbimiz de sonuna kadar açık olmuştur."

"Bizim zihnimizde ve kalbimizde ayrımcılığa yer olmamıştır ve olmayacaktır."

"Bölgemizde son 150 yıldır yaşanan acılar pek çok sıkıntı ve tahribata yol açmış olmasına rağmen, birlikte yaşama irademizde en küçük bir sarsılmaya izin vermedik. Türkiye'ye sevgisi, sadakati, katkısı olan herkes bizim nazarımızda ülkemizin birinci sınıf vatandaşlarıdır."

 

Yorumlar

Ak Parti kadir mısıroğlu Fatih Tezcan eren Şentürk bize reis müslüman diyorsunuz bune biz İstanbul sözleşmesi iptal olsun sosyal medya kontrolü sağlansın malum yasa kalksın diye beklerken çocuklarımıza reis bunları kaldırmak yerine destek veriyor ama şöyle iyi böyle iyi diyip yalanmi söyleyelim saygılar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.