Son Dakika

Batı yeniden “Türkiye düşmanlığını” gösterdi

Türkiye’yi terör üzerinden kontrol etmek isteyen Batı, daha önce Fırat Kalkanı Harekâtı ve Zeytin Dalı Operasyonu’nda olduğu gibi, Fırat’ın Doğusu’na yönelik sınır ötesi müdahale için de rahatsız açıklamalar yapıyor.
Batı yeniden “Türkiye düşmanlığını” gösterdi

Türkiye’yi terör üzerinden kontrol etmek isteyen Batı, daha önce Fırat Kalkanı Harekâtı ve Zeytin Dalı Operasyonu’nda olduğu gibi, Fırat’ın Doğusu’na yönelik sınır ötesi müdahale için de rahatsız açıklamalar yapıyor. Türkiye’nin çevresindeki oyunları derinleştiren Batı, Ankara’yı tuzağa düşürmek isterken; “Komandolar hazır olsun” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan doğru bildiğini okuyor. Bu da ABD’yi, İngiliz’i, Fransız’ı, Alman’ı rahatsız ediyor. Almanya Dışişleri Bakanlığı, “Türkiye sorumsuz davranıyor” dedi.

ÇÖZÜMSÜZLÜKTÜR

Suriye’de, Irak’ta, Mısır’da başını kuma gömerek, insanlık dramlarının üzerini örten Batı, Türkiye’nin sınır güvenliği söz konusu olunca, “YPG’yi vurmayın” diye feveran ediyor. Türkiye’ye karşı düşmanlıklarını gizleyemeyen Batı, teröristler ile aynı cephede toplanıyor. Amerika, İngiltere ve Fransa’dan sonra Almanya da terör desteğini açıklamaktan sakınmadı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sınır dışı operasyonları için ‘kaygılı’ açıklamalar yapan Almanlar, terörist dostlarına destek oldu. Türkiye’yi harekât için uyaran Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert de, “Suriye’de askeri çözüm, çözümsüzlüktür” açıklamasında bulundu.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.