Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bay Kemal kendisi gibi birini buldu

Sümeyye Aksu
Bay Kemal kendisi gibi birini buldu

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, dün başkentteydi. Erdoğan, Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise tüm birimleri tek seferde inşa edilen 3. büyük hastanesi olan Bilkent Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuştu. Şehir hastaneleri için “Hayalimdi” diyen Başkan Erdoğan, sadece şehir hastanesiyle yetinmeyeceklerini belirterek, “Sağlık sektörü teknolojinin en yoğun kullanıldığı alanların başında geliyor. Bu bölge de 600 dönümlük sağlık vadisini de kuracağız. Burada garbın ilmini de alacağız ve kendi kendine yeter hale geleceğiz” dedi.

3600 EK GÖSTERGE GELİYOR

Erdoğan, sağlık çalışanlarının uzun süredir beklediği 3600 ek gösterge konusunda da müjde verdi. Seçimin ardından bu konunun gündeme geleceğini dile getiren Erdoğan, “Biz sağlık çalışanlarımızın sıkıntılarını çözmek için her türlü gayreti gösteriyoruz. En son 3600 ek gösterge meselesini çözeceğimizi tekrar ifade etmek istiyorum. Seçimden sonra ele alacağımız konulardan biri budur” ifadelerini kullandı.

SÜREKLİ KAYBEDEN ADAY

Erdoğan, daha sonra Yenimahalle’de düzenlenen mitingde vatandaşa hitap etti. Erdoğan, Mansur Yavaş ile Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki benzerlikleri ele aldı. AK Parti’nin 25 yıllık belediye başkanlığı tecrübesi olan, Güneydoğu’daki PKK terörünün izlerini silen Mehmet Özhaseki’yi aday gösterdiğini kaydeden cumhurbaşkanı, “Biz başarıyı ödüllendirirken muhalefet ne yaptı? Tencere yuvarlandı kapağını buldu. Bay Kemal gitti kendisi gibi birini buldu. Sürekli kaybeden birini aday yaptı. Daha önce iki kez yenilmiş hatta geçmişte belediye başkanlığı yapmış bir yerde bile yüzde 10’u zor aşmış birini aday yaptı. Seçimden sonra CHP’nin kapısına uğramayıp, alengirli işlere bulaşan bu şahsı adayımız diye Ankaralıların karşısına çıkardılar” diye konuştu.

HDP NEDEN ADAY ÇIKARMADI?

Erdoğan, daha sonra CHP ve İP’in HDP ile ilgili izah edemediği gerçeklere getirdi konuyu. Erdoğan, işbirliğinin inkar edilemez olduğunu şu sözlerle aktardı: “Neden HDP’nin Ankara’da aday çıkarmadığını millete izah etmiyorlar. Başka yerlerde adayı olan bu partinin Ankara’da aday göstermediğine açıklık getirmiyorlar? Bölücü örgütün uzantılarını CHP, sözde İYİ Parti listelerinden belediyelere sızdırmak için yaptıkları kirli pazarlıklardan söz etmiyorlar.”