Son Dakika

'Belediye kazanmak değil milli beka!'

Partisinin MYK toplantısında “Bize niye şu belediyeyi vermediler” şeklindeki tartışmalarına gereksizliğine dikkat çeken Bahçeli, "Bana 'belediye mi, beka mı' derseniz, 'beka' derim" ifadesini kullandı.
'Belediye kazanmak değil milli beka!'

MHP Merkez Yürütme Kurulu toplantısı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başkanlığında yapıldı. 1 saat süren toplantıda 31 Mart Mahalli idareler seçimi, siyasal gelişmeler ve terörle mücadele ele alındı. 

31 Mart 2019 Seçimleri'nde yapılacak yerel seçimlerinin hem Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin kökleşmesi hem de Cumhur İttifakı'nın başarısı için önemine dikkati çeken MHP lideri Bahçeli, 'x+y=z' formülüne değinerek, bunun sağlanması gerektiğinin altını çizdi.

"BANA 'BELEDİYE Mİ, BEKA MI' DERSENİZ, 'BEKA' DERİM"

AK Parti ile 30 büyükşehirde seçim ittifakı yapılacağını anımsatan Bahçeli, ittifak kapsamında olmayan 51 ilde ise yarışın edep ve adaba uygun olması konusunda uyarılarda bulundu. Bahçeli, "Niye orayı, şurayı, burayı aldık, almadık"şeklinde tezvirat ve dedikodulara aldırış edilmemesini isteyerek, "Bana 'belediye mi, beka mı' derseniz, 'beka' derim" ifadesini kullandı.

Bahçeli, söz konusu ifadeleriyle Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı ve Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini yıkmak amacıyla biraraya gelen Zillet İttifakına millilik dersi verdi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.