Son Dakika

Binali Yıldırım'dan açıklama: Hizmet etmeye devam

Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu'na mazbata verilmesi sonrası ilk kez konuşarak "Konumun makamım ne olursa olsun hizmet etmeye devam edeceğim" dedi.
Binali Yıldırım'dan açıklama: Hizmet etmeye devam


Eski TBMM Başkanı ve AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu'na İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatasının verilmesi sonrası ilk kez açıklamalarda bulundu.

Sultanbeyli'de Şah-ı Nakşibendi Camisi'nin ibadete açılış törenine katılan Yıldırım, daha sonra bir araya geldiği gazetecilerin sorularını yanıtladı.

MAKAM PEŞİNDE KOŞMADIM

İstanbul'daki seçim sonuçlarına değinen Yıldırım, "Seçimler bitti, tamamlandı ve İl Seçim Kurulu da itirazları sonuçlandırıp mazbatayı Sayın İmamoğlu'na verdi. Ben de kendisine 'Hayırlı olsun' dedim aynı gün. Tabii partimizin, AK Parti'nin, Milliyetçi Hareket Partisi'nin seçimin sonuçlarıyla ilgili itiraz süreci halen Yüksek Seçim Kurulunda devam ediyor" ifadelerini kullandı. 

 "Benim için en büyük makam insanların gönlünde olan makamdır" diyen Yıldırım şu ifadeleri kullandı: "Konumun makamım ne olursa olsun hizmet etmeye devam edeceğim. Artık İstanbullunun beklediği hizmetler yerine getirilmeli" diye konuştu.

"ÇALIŞANLARI ŞÜPHELİ OLARAK GÖRMEKTEN UZAK DURMALI"

İmamoğlu'nun talimatıyla belediye verilerinin kopyalanmasına ilişkin bir soru üzerine Yıldırım, "Tabii ki Belediye Başkanı, kurumla ilgili yapması gereken her türlü denetimi, incelemeyi yaptırabilir ama bütün iş ve işlemlerin hukukun içerisinde olması, belediyedeki yöneticileri, çalışanları şüpheli gibi görmekten uzak davranılması esas olmalıdır. Şimdi artık İstanbullunun beklediği bir an önce hizmetlerin ivedi olarak yerine getirilmesidir" cevabını verdi.

"HALEN MİLLETVEKİLİYİM"

 Asla makam peşinde koşmadığını dile getiren Yıldırım "Ben ülkeme çeşitli sorumlulukları alarak hizmet ettim. Hizmet etmeye devam edeceğim. Ben makam peşinde koşan biri olmadım. Hedefim hizmet ederken insanların hayatını kolaylaştırmak oldu. İnsanların gönlüne girmekte mesafe almışsak Rabbime hamd ederim. Ben hali hazırda İzmir milletvekiliyim. Bu sorumluluğum da devam ediyor."

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.