Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Binali Yıldırım’dan Bahçeli’nin “Kürdistan” tepkisine ilk yorum

Binali Yıldırım’dan Bahçeli’nin “Kürdistan” tepkisine ilk yorum

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım, 23 Haziran İstanbul Seçimleri kampanya çalışmaları kapsamında İSTOÇ esnafıyla buluşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“İttifakımıza zarar veremez”

Bir basın mensubunun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dün attığı tweet’leri hatırlatması üzerine, “Sayın Bahçeli mitili İstanbul’a attı. 23’üne kadar da Cumhur İttifakı adayı için benim için bütün teşkilatıyla çalışmaya devam ediyorlar. Bunun dışında herhangi bir faaliyeti yok. Diğer konular hiçbir şekilde bizim ittifakımıza zarar veremez” dedi.

“Sayın Bahçeli İstanbul’a mitili attı”

Yıldırım, Diyarbakır ziyaretinde kullandığı “Kürdistan” ifadesi ile soru üzerine de şu değerlendirmelerde bulundu: “Bu konuyla ilgili herhangi bir yorum yapma ihtiyacı duymuyorum. Cumhuriyet kurulmadan önce bu bölgelerde, Osmanlı topraklarında her türlü etnik gruba sahip temsilciler vardı.  Gazi Mustafa Kemal, bütün bu temsilcileri bir araya getirerek işgal altındaki Anadolu topraklarının bağımsızlığını kazanması için büyük bir mücadele başlattı. Olay bu.” 

“Kürdistan ve Lazistan yoktur” demişti

Bahçeli, Twitter paylaşımında “Türkiye’de ‘Kürdistan’ ve ‘Lazistan’ yoktur, bundan sonra da olamayacaktır. Olması yönünde heveslenenler varsa karşılarında daima milliyetçi-ülkücü hareketi bulacaklardır” ifadelerine yer vermişti.