Son Dakika

"Bukalemun ittifakı oluşturdular"

Yenimahalle'de vatandaşlara hitap eden Erdoğan, CHP, İP, HDP ve Saadet'e eleştirilerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Doğu'da bölücü, Batı'da Atatürkçü, Ankara'da ülkücü olan, her şekle giren bir bukalemun ittifakı oluşturdular." dedi.

"Bukalemun ittifakı oluşturdular"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında Ankara Yenimahalle'de vatandaşlara hitap etti.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, "sahte senet" iddialarıyla gündeme gelen Mansur Yavaş'ın aday gösterilmesini eleştirdi. 

Bay Kemal kendi gibi birini aday yaptı

"Tencere yuvarlanır, kapağını bulurmuş.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bay Kemal de büyükşehirde tam kendisi gibi birini buldu. 9 yılda 9 seçim kaybeden CHP Genel Başkanı, Ankara Büyükşehire kendisi gibi sürekli kaybeden birini aday yaptı. Daha önce iki kez vatandaştan sandıkta ret yemiş, geçmişte belediye başkanlığı yaptığı yerde bile yüzde 10'u zor bulan birini aday yaptılar. Seçim öncesi CHP kapısından ayrılmayan, sonra istifa edip alengirli işlere bulaşan zatı 'işte adayımız' diye yine Ankara'ya dayattılar. Sadece bununla da kalmadılar, bölücü örgütün siyasi uzantılarını da kollarının altına aldılar. Marjinalleri, sapkınları, ezan-bayrak karşıtlarını da ittifaka dahil ettiler.” Şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

Siz ezan düşmanlarıyla berabersiniz

Bay Kemal, Meral Hanım siz ezan düşmanlarıyla berabersiniz. HDP'yi söylemeye gerek yok. Üzülerek söylüyorum ki Saadet de onlarla beraber. Ezanımıza tahammül edemeyenler bunlar. Utanmadan CHP'nin sözcüsü onlar düdükleri polise karşı öttürdüler diyor. Siz kimi kandırıyorsunuz?

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

"17 yıldır olduğu gibi yine sizlere mahçup olmayacağız. Altındağ'daki vizyonu 31 Mart'tan itibaren Yenimahalle'ye taşıyacağız. Büyükşehir adayımız Mehmet Özhaseki'yi anlatmaya gerek duymuyorum. Belediyecilikte sembol bir isimdir. 5 dönem Kayseri'de belediye başkanlığ yaptı. Sonra parlamentoya aldık beraber yolculuğa çıktı. Mehmet Özhaseki kardeşimize tecrübesi sebebiyle Çevre Şehircilik Bakanı yaptık. Özhaseki çukurların kanalların açıldığı Doğu ve Güneydoğu'da büyük bir mücadele verdi. Ankara'ya tecrübe yakışır. Yenimahalle'ye vizyon yakışır. 

"Bukalemun İttifakı"

Nabza göre şerbet veren, Doğu'da bölücü, Batı'da Atatürkçü, Ankara'da ülkücü olan, her şekle giren bir bukalemun ittifakı oluşturdular. CHP'nin başındaki zat Ankara'da bozkurt işaretiyle dolaşıyor. Yanındaki hanım da vatan millet edebiyatı yapıyor. HDP'nin Ankara'da neden aday çıkarmadığını niçin anlatmıyorlar.

Türkiye'nin bekasına ilişkin bir tek sözleri yok. Böyle bir muhalefet olur mu? Ülkesini düşünmeyen Yenimahalle'yi düşünür mü? 31 Mart'ta bukalemun ittifakını sandığa gömmek gerekmez mi? El ele verip Ankra'yı ayağa kaldırmamız lazım. Bugüne akdar Ankara'yı biz yönettik. Diyoruz ki devam inşallah.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.