Son Dakika

Çavuşoğlu'ndan güvenli bölge açıklaması: Asla müsaade etmeyeceğiz

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye'nin Suriye'de kurulacak güvenli bölgenin Münbiç gibi olmasına asla müsüüde etmeyeceğinin, buna müsaade etmeyeceğini belirterek "Çünkü bu bizim için hayati derecede önemli bir güvenlik meselesidir" dedi.
Çavuşoğlu'ndan güvenli bölge açıklaması: Asla müsaade etmeyeceğiz

Milli Mücadele'nin 100. yılı nedeniyle, 11. Büyükelçiler Konferansı'nın son gününde Samsun'a gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve beraberindeki Büyükelçiler, özel bir otelde "Sahada ve Masada Güçlü Diplomasi" konulu konferansa katıldı.

"Oyalama sürecine müsaade etmeyiz"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu burada yaptığı konuşmada, "Suriye'de bir taraftan terörle mücadele, bir de söylediğimiz gibi Amerika ile orada terör koridorunu ortadan kaldırmak, onun yerine barış koridoru ya da güvenli bölge oluşturmak için çalışıyoruz. Ama bu çalışma süreci Münbiç gibi olmayacak, buna müsaade etmeyeceğiz. Bir oyalama sürecine kesinlikle müsaade etmeyiz. Çünkü bu bizim için hayati derecede önemli bir güvenlik meselesidir" dedi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.