Son Dakika

"Ceddinden utanma Yavaş"

CHP’nin 31 Mart’taki ‘Ankara adayı’ Mansur Yavaş’ın “Ankara’ya Ankaralı başkan” sloganı kullanmasına, Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek tepki gösterdi.
"Ceddinden utanma Yavaş"

‘Kayseri’ doğumlu AK Parti’nin adayı Mehmet Özhaseki’nin Ankaralı olmamasına getirilen eleştirileri kabul etmeyen Melih Gökçek, Mansur Yavaş’a “Ceddinden utanma Yavaş” diyerek seslendi.

Twitter’dan açıklama yapan Gökçek, Mansur Yavaş’ın da Makedon olduğuna dikkat çekti. Mansur Yavaş’ın ‘Beypazarlı olduğu’ yönünde paylaştığı soyağacı hakkında yorum yapan Melih Gökçek, partisinin adayı Mehmet Özhaseki’nin ‘şehir dışında biri olması’ eleştirileri için “Ankara’yı ‘Ankaralı Başkan’ yönetsin deniyor.

SLOGANLAR İLE ‘İSTİSMAR’ VAR

CHP’nin adayı Mansur Yavaş’ın da dedesi Makedonya göçmenidir. Mansur Bey de öz be öz Ankaralı değildir” diye yazdı. Yavaş’ın paylaştığı soyağacından ikna olmayan Gökçek, “Neslini inkâr edip sırf oy için ‘Ankara’ya Ankaralı Başkan’ sloganı kullanmak istismardır. Benim de dedem Kosavalıdır. Akıncı torunu olduğum için gurur duyuyorum. Sen de ceddinden utanma Yavaş” dedi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.