Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

CHP’de “çete” kavgası derinleşiyor

CHP'li Muharrem İnce'nin "Beştepe kumpası" ile ilgili dedikoduları yine CHP'nin içindeki bir çete tarafından üretildiği iddiası sonrası kılıçlar çekildi. Parti sözcüsü Öztırak İnce'ye "CHP ruhunu hiç anlamayanlar CHP içinde çete arama gafletine düşebilir" yanıtını verdi

CHP’de “çete” kavgası derinleşiyor

CHP‘li Muharrem İnce’nin Beştpe’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü yalanı siyaset arenasında yankı bulmaya devam ediyor.  Bir gazeteci tarafından ortaya atılan ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘nun da en başta doğru olduğunu söyleme gafletine düştüğü iddia, bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yalanlanmıştı.

İNCE, KILIÇDAROĞLU’NU HEDEF ALMIŞTI

Ardından bir basın toplantısı düzenleyen Muharrem İnce de söz konusu iddianın CHP içindeki kumpasçı bir çete tarafından ortaya atıldığını belirtmişti. İnce, söz konusu yalana çanak tutmakla suçladığı CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu da CHP içindeki çeteyi ortaya çıkarması çağrısında bulunmuştu.

İNCE’YE CEVAP GELDİ

İnce’nin açıklamalarından sonra CHP’de kılıçlar iyice çekildi. İnce’nin açıklamalarına cevaben açıklamalarda bulunan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Bir tek, CHP ruhunu hiç anlamayanlar, bu ruhu hiçbir zaman içlerine sindiremeyenler CHP içinde çete arama gafletine düşebilir. Kumpas CHP’ye kurulmuştur. Bunu bir olarak, beraber olarak püskürteceğiz” ifadelerini kullandı.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri