Son Dakika

'CHP'liler Kılıçdaroğlu'nun yalanlarını finanse etmek için çalışıyorlar'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "AK Parti Trabzon Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Programı"nda konuştu. Erdoğan "CHP'liler bir araya gelmiş, genel başkanlarının yalanlarını finanse etmek için çalışıyorlar" diyerek CHP'nin politikasını 'yalan ve iftira' üzerine kurduğunu söyledi.
'CHP'liler Kılıçdaroğlu'nun yalanlarını finanse etmek için çalışıyorlar'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "AK Parti Trabzon Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Programı"nda konuştu.

Erdoğan, "İktidarımız boyunca maalesef sadece bir alanda arzu ettiğimiz değişikliği sağlayamadık: Türkiye'deki muhalefeti değiştiremedik. CHP maalesef gereken değişimi yapmayı başaramamıştır. Partimiz ve şahsım adına attıkları iftiralar boşa çıkmasına rağmen bundan vazgeçmediler. Kendilerine servis edilen bazı dokümanlarla üstümüze geldiler. Artık ülkenin hiçbir meselesi yokmuş gibi bütün CHP'liler bir araya gelmiş, genel başkanlarının yalanlarını finanse etmek için çalışıyorlar" diyerek CHP'nin 'yalan ve iftira' siyasetini bir türlü bırakmadığı anlattı.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

- Son 14 seçimde olduğu gibi bu seçimlerde de Trabzon'un rekor oranda oyla hizmet belediyeciliğini seçeceğine inanıyorum.

- İnsanlarımızın siyasete bakış açısını değiştirdik. İnsanımızın siyasetçilere güvenmesini sağladık. Bunu da verdiğimiz sözleri tutarak yaptık. Gerçekleştiremeyeceğimiz hiçbir vaadi dillendirmedik.

- Bu hareket her zaman 'önce vatanım, çnce milletim' diyenlerin davası olmuştur. 

- Bu parti istiklal sancağını bugün de taşıyanların partisidir. Bu dava senlik benlik davası değildir, memeleketimize hizmet davasıdır.

- Bizi biz yapan hasletlerimizden, ilkelerimizden taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz. 

- Şu anda askerimize polsimize kast eden çetelerle kimin işbirliği yaptığını biliyorsunuz değil mi? Onlara gereken dersi sandıkta vereceksiniz.

- Sadece bize oy verenlerin partisi olmadık, 81 milyonun tamamını kucakladık. Kimsenin hayat tarzına terörü ve şiddeti kutsamadığı sürece müdahale etmedik.

- Trabzon'a 30 katrilyon yatırım yaptık. Şöyle geçmişe bakın, acaba laftan başka ne yapmışlar?

- Bugün ikinci üniversitesiyle, yollarıyla, tünelleriyle, hastanesiyle, spor salonlarıyla, 45 bin kişilik stadyumuyla Trabzon'a çağ atlattık.

- Akçaabat Millet Bahçesi ve Avni Aker Millet Bahçesi projeleri ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor.

- Sadece bir alanda maalesef arzu ettiğimiz bir şeyi değiştiremedik: Türkiye'deki muhalefeti değiştiremedik. Ne yazık ki bazı siyasi partiler faşist alışkanlıklarından vazgeçememiştir. CHP maalesef gereken değişimi yapmayı başaramamış.

- Partimiz ve şahsım adına attıkları iftiralar boşa çıkmasına rağmen bundan vazgeçmediler.

- Kendilerine servis edilen bazı dokümanlarla üstümüze geldiler. Artık ülkenin hiçbir meselesi yokmuş gibi bütün CHP'liler bir araya gelmiş, genel başkanlarının yalanlarını finanse etmek için çalışıyorlar. Adı yalancı çobana çıkmış başkanlarının yalanları yüzünden mahkum olduğu tazminat cezalarını aralarında para toplayıp karşılayacaklarmış.  

- Bunlara karşı bizim yapmamız gereken Yusuf Has Hacip'in şu ilkesine uymaktır: "Kötüye katılma selametle yürü" 

- Bu seçim Türkiye'nin 2023 yolculuğunda en önemli dönüm noktalarındandır. AK Parti'nin kazanması demek Türkiye'nin kazanması demektir. 

- Seçmen kütüklerini kontrol ederek oy verme hakkınızı koruyun. İsminiz listede yoksa gereğini yapın.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.