Son Dakika

CHP'ye göre Trump'ın tehdidi hükümetin suçuymuş!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye yönelik tehditlerini eleştirdi, ama gelinen süreçten iktidarı sorumlu tuttu.
CHP'ye göre Trump'ın tehdidi hükümetin suçuymuş!

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Münbiç ve Fırat'ın doğusundaki YPG/PKK hedeflerine yönelik operasyon hazırlığı içerisinde olan Türkiye'ye yönelik, "Kürtler'e saldırırlarsa Türkiye'yi ekonomik olarak mahvedeceğiz." tehdidine hükümet kanadından tepkiler art arda yükselirken, CHP tehditler üzerinden hükümeti eleştirdi.

TRUMP'IN TEHDİDİ HÜKÜMETİN SUÇUYMUŞ!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Çankaya’daki parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) gündemine ilişkin açıklamalarda bulunurken, ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye yönelik tehdidine tepki gösterdi.

Trump'ın tehdidini kabul etmediklerini belirten Öztrak, "Sayın Donald Trump, Twitter üzerinde ‘Türkiye, Kürtleri vurursa onları mahvederim’ demiş. Türkiye tarihinde kimse ülkemizi böyle tehdit edememiştir; bunlar bize sökmez" dedi. Ancak Öztrak, bu konu üzerinden de hükümeti eleştirerek, "Türkiye'yi, böyle bir tehdide açık hale getirdiler." dedi.

Türkiye’nin derin bir ekonomik kriz ile inim inim inlediğini iddia eden Faik Öztrak, “Hükümet yetkililerinin yanlış politikaları bizi buraya getirdi. Suriye’de yürütülen yanlışlar sebebiyle bugün geldiğimiz nokta, Türkiye’nin itibarını yerle bir etmiştir” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.